Pokój dla niemowlaka

Contact An Agent

Wyposażając pokój dla niemowlaka wręcz niemożliwością jest zaaranżować go według gustu naszej małej pociechy. We wczesnym etapie życia tak naprawdę należy zaaranżować go po prostu uniwersalnie. Dzięki temu w późniejszym etapie życia dziecka, za pomocą niewielu dodatków zmieni się w pokój marzeń.

Ściany
Odpowiednimi kolorami ścian w pokoju niemowlęcia będą te o stonowanych barwach. Przy nich dziecko będzie spokojniejsze i łatwiej będzie zasypiało. Trzeba pamiętać, że w pierwszych miesiącach życia, jego dzień składa się właśnie z posiłków oraz spania. Zbyt pstrokate wzory mogą sprawić, że dziecko będzie zdezorientowane. Przyjazne będą za to delikatne paski lub kratki.

Meble
Idealnymi mebelkami w dziecięcym pokoju będą te o odcieniu drewnianym lub białym. Te dwa kolory poprzez swój uniwersalizm pozostawią nam wolną rękę w doborze pozostałych akcesoriów i dodatków. Bez zbędnych dylematów wnętrze udekorujemy zarówno jako pokój dla chłopca oraz jako pokój dla dziewczynki.

Dodatki
W naszej kulturze przyjęło się, że kolorem dla dziewczynki jest róż, zaś kolorem dla chłopca jest niebieski. To prawda, lecz nie trzeba się trzymać wyłącznie tych dwóch kolorów. Nic nie stoi na przeszkodzie, by w pokoju dziecięcym użyć zieleni, brązu czy czerwieni. Dość częstym dodatkiem jest zawieszenie nad łóżeczkiem dziecka bardzo kolorowej zawieszki, która na długi czas przyciągnie uwagę maluszka.

Przydatne sprzęty
Lampka nocna – lampka nocna z pewnością ułatwi zasypianie dziecka. Daje ona pomieszczeniu optymalne warunki świetlne.
Odtwarzacz cd – łagodna muzyka w pokoju dziecka to kolejny element, którzy może okazać się przydatny. Małe dzieci lubią słuchać każdego nowego dźwięku, szczególnie podczas zasypiania. Co więcej muzyka w pokoju dziecka, pozwoli młodym rodzicom na chwilę odpoczynku.
Fotel dla matki – opieka małego dziecka związana jest z częstym noszeniem dziecka w ramionach. W takiej sytuacji, bardzo przydatne są komfortowe fotele, w których matka utuli płaczące dziecko.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Prowansalska kuchnia

Styl prowansalski ukształtował się we francuskiej Prowansji i przywodzi na myśl ciepłe skojarzenia z sielską atmosferą i polami lawendy. Styl...

Zamknij