Porcelana stołowa

Contact An Agent

Jeżeli mamy dużą jadalnię, z dużym stołem, przy którym na co dzień lub od święta zasiada liczna rodzina, aby cieszyć się swoim towarzystwem podczas wspólnych posiłków, ważne jest abyśmy zwracali uwagę na estetykę stołu. Tak samo jak przy aranżacji pomieszczenia (w tym przypadku jadalni), ważne jest odpowiednie dobranie elementów takich jak meble, wyposażenie i dodatki, tak samo zaaranżować należny powierzchnię stołu.

Mówiąc wyposażenie mam tu na myśli przede wszystkim obrusy, serwety, naczynia, czyli przede wszystkim talerze oraz sztućce. Aby zachować odpowiednią estetykę naszego stołu najważniejsze jest, aby wszystko co się na nim znajdzie było czyste i jednakowe, dla wszystkich gości.

Wybierając odpowiednią porcelanę stołową powinniśmy się sugerować zarówno jej estetyką, jak i jakością wykonania i jakością materiału. Należy również oszacować, jak duży zestaw będzie nam potrzebny, różnią się one bowiem od siebie właśnie ilością sztuk. Najczęściej są to komplety z sześcioma lub dwunastoma nakryciami.  Jeżeli dokupujemy talerze czy sztućce. dbajmy o to, aby były one tego samego rodzaju co te starsze, które mamy w domu.

Naczynia określane nazwą „porcelana stołowa” nie zawsze wykonane są właśnie z porcelany. Bardzo często materiałem jest fajans, który jest gorszy od prawdziwej porcelany. Nie dajmy się więc złapać na podróbki. Kupując naczynia z prawdziwej porcelany zapłacimy więcej, będziemy jednak mieli pewność, że nasz komplet obiadowy posłuży nam na dłuższy czas.

Warto inwestować w porcelanę stołową ponieważ porządny i elegancki komplet może stać się pamiątką rodzinną.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wygoda i elegancja – pufy

Dziś chciałabym napisać parę słów o pufach, które ostatnio są coraz bardziej popularne, również na salonach. Tym razem dosłownie na...

Zamknij