Przewaga prysznica nad wanną

Contact An Agent

Dla wielu osób remont czy wykończenie mieszkania to czas, kiedy podejmujemy ważne decyzje związane z wyposażeniem poszczególnych pomieszczeń w naszych czterech kątach. Jedną z najważniejszych decyzji związanych z łazienką jest decyzja o wyborze wanny lub prysznica.

W starszych mieszkaniach króluje to pierwsze rozwiązanie, jednak prysznic ma zdecydowanie więcej zalet, o których być może nie każdy jest świadom. Po pierwsze trzeba pamiętać o tym, że użycie prysznica zmniejsza zużycie wody nawet kilkukrotnie – przez co jest zdecydowanie tańsze. Korzystanie z niego zajmuje również mniej czasu, dzięki czemu w przypadku kilkorga mieszkańców nie pojawiają się problemy z dostępem do łazienki. Wygodny prysznic zajmuje również o wiele mniej miejsca, przez co jesteśmy w stanie zmieścić w pomieszczeniu dodatkowe szafki lub po prostu powiększyć wolną przestrzeń.

wanna

W przypadku niewielkich mieszkań szczególnie ważny jest każdy metr kwadratowy, dlatego trudno sobie wyobrażać wannę w kilkumetrowej łazience, która jest elementem dwudziestu-kilku metrowej kawalerki. To rozwiązanie wydaje się też być lepszym dla osób starszych – w niektórych przypadkach kąpiel w wannie może okazać się niesamowicie utrudniona lub wręcz niemożliwa. Oczywiście, część osób nie wyobraża sobie życia bez kilkudziesięciu minutowej gorącej kąpieli i takie osoby należy rozumieć.

Jednak to rozwiązanie jest możliwe tylko w większych łazienkach lub domach, gdzie nie dbamy o każdy kawałek wolnego miejsca. Całe szczęście nie musimy już ograniczać się tylko do jednej funkcji i jeśli tylko środki finansowe i miejsce w łazience nam na to pozwalają, to możliwe jest instalowanie większych pryszniców z brodzikiem czy hydromasażem. Możemy również zainstalować w domu połączenie wanny i kabiny prysznicowej – dzięki czemu każdy z domowników będzie zadowolony. Rozwiązanie to jest niewiele droższe a przynosi rozwiązanie wielu problemów.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Kobieca łazienka

Która z nas nie marzy o łazience tylko dla siebie? Niestety – akurat ten przybytek zwykle musimy dzielić z innymi......

Zamknij