Rodzaje poduszek

Contact An Agent

Poduszka jest przedmiotem, z którego korzystamy na co dzień. Ma ona jednak kilka zastosowań . Przede wszystkim jest niezbędnym atrybutem podczas snu, ale może spełniać także funkcję dekoracyjną. Przyjrzyjmy się bliżej kilku zastosowaniom.

1. Poduszka do spania

poduszka do spania

Wybór poduszki nie powinien być przypadkowy. Źle dobrana poduszka może sprawić, że obudzisz się z bólem a twój nocny wypoczynek nie będzie w pełni wartościowy. Warto zainwestować w komfort snu – w końcu przesypiamy aż 1/3 naszego życia. Warto zatem zwrócić uwagę na wypełnienie poduszki oraz jej rodzaj. Wyróżnia się m.in. poduszki dla śpiących na boku, na plecach i na brzuchu.

 

2. Poduszka ozdobna dla dzieci

jasiek dla dziecka

poduszka dla dziecka

Tego typu poduszki świetnie rozweselą pokój dziecka, co więcej można je zrobić samemu, a więc indywidualnie dopasować do zainteresowań i upodobań malucha. Poduszki mogą mieć różne kształty i zastosowanie, ale z pewnością ożywią każde wnętrze.

 

3. Poduszka ortopedyczna

poduszka ortopedyczna

Może mieć różny kształt i zastosowanie. Poduszka ortopedyczna m.in. likwiduje poranne bóle głowy, szyi, karku i pleców. Zwiększa komfort snu i przynosi prawdziwą ulgę. Wspomaga leczenie bólów kręgosłupa oraz zapobiega zwyrodnieniom kręgów. Doskonale dopasowuje się do kształtu głowy.

 

4. Poduszka dekoracyjna

poduszka ozdobna

Poduszka dekoracyjna może być stosowana zarówno w sypialni, jak i w salonie. Jej wygląd zależy od wystroju wnętrza. Dobrze dobra poduszka może je podkreślić lub wnieść całkiem nowy motyw (np. nowoczesny). Na rynku dostępny jest coraz większy wybór, tak aby zaspokoić nawet te najbardziej wyszukane gusta.

 

5. Poduszka typu 'zrób to sam’

poduszka typu 'zrób to sam'

Przykładowy model poduszki typu 'zrób to sam’ wykonany z… koszuli. taka poduszka spełnia nie tylko funkcje dekoracyjną, ale także funkcjonalną dzięki małej kieszonce. Poza tym wygląda świeżo i oryginalnie. Poza tym nie ma to jak satysfakcja z własnoręcznie wykonanego dzieła.

Przeczytaj poprzedni wpis:
fototapeta
Co z tą ścianą

Czy masz czasem wrażenie, że Twoje ściany są puste? Brakuje im pewnych elementów, które rozjaśniłby i udekorowały wnętrze pomieszczenia? Jeśli...

Zamknij