Spa w domowym zaciszu, czyli jak zaaranżować komfortową łazienkę

Contact An Agent

Gorąca kąpiel potrafi być naprawdę odprężająca, zwłaszcza jeśli odbywa się w przyjaznych warunkach i miłym otoczeniu. W swojej domowej łazience również możemy urządzić mini-spa, wystarczy jedynie umiejętnie zaaranżować wnętrz oraz wyposażyć je w kilka akcesoriów.

Relaks w wannie pełnej gorącej wody ma nieoceniony wpływ na nasze samopoczucie – dzięki temu rozluźniają się napięte mięśnie, ciało odpoczywa, a negatywne myśli znikają. Dlatego tak ważne jest, aby zwrócić szczególną uwagę na aranżację łazienki – pomieszczenie może być bowiem nie tylko funkcjonalne, ale również nastrojowe.

Wyposażenie wanny

Najważniejszym elementem domowego spa jest naturalnie wanna. Jeśli model, jaki posiadamy w domu ma funkcje hydromasażu to połowa sukcesu już za nami. Aby relaks w trakcie kąpieli był naprawdę wygodny warto wyposażyć wannę w zagłówek – zapewni on nam większe poczucie komfortu. W najbliższym otoczeniu wanny powinny znajdować półeczki, na których ustawimy wszystkie przydatne w trakcie kąpieli przybory oraz kosmetyki.

Oświetlenie

Intensywne górne światło z pewnością nie sprzyja odpoczynkowi. Aby w naszym domowym spa zapanowała atmosfera właściwa do wypoczynku, warto zastosować oświetlenie dodatkowe. Jeśli w łazience znajduje się kinkiet, możemy z niego skorzystać. Ciekawym rozwiązaniem są lampy, w których intensywność światła można regulować. W takim przypadku idealnie dostosujemy oświetlenie do swoich indywidualnych potrzeb. Alternatywą dla sztucznego światła bocznego są świece oraz lampiony. Dzięki nim uzyskamy nastrojowy blask i odprężającą atmosferę.

Dodatki

Aby domowe Spa w naszej łazience było naprawdę przyjaznym miejsce, musimy również zadbać o jego wystrój. Różnego rodzaju dodatki oraz dekoracje sprawią, że przebywanie w pomieszczeniu będzie przyjemniejsze. Znakomitym pomysłem będą naturalne elementy – żywe rośliny doniczkowe np. storczyki, zamiokulkasy czy draceny będą się szczególnie dobrze czuły w warunkach panujących w łazience. Ponadto efektownie wyglądać będą kosze i koszyki z trawy morskiej oraz kompozycje wykonane z ładnych kamieni.

Wiele cennych porad odnośnie aranżacji łazienki można znaleźć na: http://www.dladomu.org/wybrac-meble-malej-lazienki-poznaj-prostych-wskazowek/

Przeczytaj poprzedni wpis:
http://aranzacyjny.com/architektura-niedoceniana/
Jak zaaranżować okno tarasowe lub balkonowe, aby było eleganckie i funkcjonalne?

Okno tarasowe przez wzgląd na swój rozmiar nie tylko umożliwia dopływ większej ilości światła dziennego, ale również umożliwia swobodne wyjście...

Zamknij