Stół wigilijny

Contact An Agent

Wiele rodzin siada do wspólnej kolacji tylko raz do roku. Tym wyjątkowym wieczorem jest oczywiście wigilia. Jak to się dzieje, że potrafi zebrać do jednego stołu nawet największych wrogów?

To właśnie ze względu na jej wyjątkowy charakter  warto postarać się, aby była ona niezapomniana pod każdym względem. Nie tylko jedzenie powinno być pyszne, atmosfera sielankowa, ale i stół odpowiednio przygotowany i przyozdobiony.

Przystrojenie wigilijnego stołu nie jest wbrew pozorom takie łatwe. Warto pamiętać o kilku ważnych aspektach jego przystrojenia, a także o eleganckiej dekoracji.

Stół wigilijny jest na święta tak samo ważny jak choinka. Jest symbolem przede wszystkim rodzinnej atmosfery i miłości jaką darzą siebie wszyscy domownicy.

Co jest zatem niezbędne?
Okryciem stołu powinien być obowiązkowo biały obrus, może mieć oczywiście drobne elementy dekoracyjne nawiązujące do świąt, ale równie dobrze będzie wyglądał zupełnie jednolity. O ile kolorowe obrusy też są ciekawe o tyle do wigilijnej kolacji lepiej nie eksperymentować. Pod obrusem obowiązkowo musi znaleźć się sianko, nawiązujące do narodzin Jezusa w stajence.

Obowiązkowo na stole powinna się także pojawić dodatkowa zastawa dla zbłąkanego wędrowca.

Każda pani domu powinna mieć schowaną w szafie dekoracyjną zastawę, która służy właśnie do takich kolacji.

Na talerzach dwanaście potraw, a obok nich. Kolorowe serwetki z motywem świątecznym, świece wystawione w kolorowym stroiku i mnóstwo małych bibelotów.

Bardzo elegancko i estetycznie będą wyglądały serwetki włożone do dekoracyjnego serwetnika. Jeśli nie mamy pomysłu na ten element dekoracyjny bez trudu znajdziemy kilka egzemplarzy w sklepie Leroy Merlin.

Jeśli chodzi o stroiki to koniecznie powinny mieć dodatki w postaci zielonych gałązek, czy orzechów pomalowanych na złoty kolor.
Pomysłów na aranżację wigilijnego stołu jest wiele. Należy jednak oprócz dekoracji pamiętać także o wszystkich tradycjach. Tylko wtedy wigilijna kolacja będzie prawdziwie świąteczna.

swieta

Przeczytaj poprzedni wpis:
Ozdoby choinkowe

Przyozdabianie choinki, czy całego domu na święta już dawno nie jest związane wyłącznie z tradycją panująca w danym miejscu, ale...

Zamknij