Styl prowansalski w aranżacji wnętrz

Styl prowansalski w aranżacji wnętrz

Marzycie o romantycznym wnętrzu, pełnym nastrojowych dodatków, wyposażonym w stylizowane meble i pachnące aromatycznymi kwiatami? Jeśli tak, to receptą dla aranżacji Waszego mieszkania jest styl prowansalski, który urzeka klimatycznymi rozwiązaniami, które sprzyjają odpoczynkowi w domowym zaciszu.

Styl prowansalski, jak sama nazwa wskazuje, odwołuje się do tradycyjnych stylizacji domów w Prowansji. Wnętrza w ten części Francji cechuje sielski i niezwykle przytulny wygląd, ciepła kolorystyka i obowiązkowo wszędobylska lawenda. Oto kilka wskazówek, jak w swoim mieszkaniu poczuć prawdziwy klimat francuskiej Prowansji.

Nastrojowe pastele

Podstawą stylu prowansalskiego są kolory, przede wszystkim biel oraz pastelowe odcienie fioletu, różu oraz mięty. Barwa biała sprawdza się znakomicie zarówno na ścianach, jak i meblach. Bardzo efektownie prezentują się również bielone deski na podłogach. Generalnie w stylu prowansalskim bardzo ważne jest, aby wnętrza były jasne i optymistyczne. Dominująca biel powinna zostać ocieplona przez wiele dodatków we wspomnianych już kolorach.

Meble

We wnętrzach urządzonych w stylu prowansalskim dominują stare lub stylizowane meble. Antyki mogą być utrzymane w swoim naturalnym wyglądzie np. w kolorze ciemnego drewna, jednak aby stworzyć prawdziwie prowansalską stylizację, najlepiej jest pokryć je białą farbą i wykonać efektowne przetarcia.

Dodatki

Bardzo ważnym elementem stylu prowansalskiego są stylizowane dodatki. Aby stworzyć nastrojowy klimat we wnętrzu nie może zabraknąć kwiecistych tkanin i naturalnie żywych kwiatów w wazonach. Ponadto koniecznym elementem są lampiony, ponieważ światło świec dodatkowo podkreśli czarowny charakter aranżacji.

Jak widać styl prowansalski w aranżacji wnętrz można osiągnąć za pomocą kilku wnętrzarskich trików. Aby stylizacja była naprawdę udana, należy konsekwentnie realizować obrany kierunek.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
szafka łazienkowa
Jaki filtr do wody sprawdzi się w domu?

Jakość wody z twojego kranu pozostawia wiele do życzenia? W takim przypadku warto pomyśleć o zakupie filtra do wody, z którego...

Zamknij