Styl skandynawski – najmodniejszy trend w aranżacji wnętrz

Styl skandynawski – najmodniejszy trend w aranżacji wnętrz

Zastanawiasz się jak sprawić, aby Twoje mieszkanie było nie tylko modne, ale też eleganckie i stylowe? Odpowiedzą na to jest styl skandynawski – najpopularniejszy obecnie trend we wnętrzarskich aranżacjach. Oto kilka porad, jak nadać swojemu mieszkaniu charakter typowy dla wnętrz chłodnej Skandynawii.

Biel to podstawa

W skandynawskich aranżacjach króluje biel. Farbami w tym kolorze pokrywa się ściany, częściowo także meble oraz podłogi. Wszystko po to, aby mieszkania stały się jak najjaśniejsze, co ma szczególne znacznie podczas krótkich zimowych dni. Obok bieli w skandynawskich aranżacjach nie może zabraknąć szarości w różnych odcieniach oraz naturalnych barw – beżu oraz brązu.

Drewno

Ulubiony materiał wykończeniowy Skandynawów to drewno. Może ono mieć różne odcienie, ważne aby były maksymalnie zbliżone do barw występujących w naturze. W przypadku drewna bardzo ważna jest prostota – meble mają nieskomplikowaną formę, a drewniane podłogi to zazwyczaj surowe deski z wyraźnie zaznaczonym rysunkiem słojów. Często w skandynawskich mieszkaniach deski podłogowe są również pokryte białą farbą. Jest to niewątpliwie ciekawy zabieg aranżacyjny, jednak zanim pomalujemy podłogę na biało, warto zastanowić się czy jest to praktyczne rozwiązanie akurat do naszego mieszkania.

Diabeł tkwi w szczegółach

Prawdziwy klimat chłodnej Skandynawii można stworzyć jedynie za pomocą dodatków. Nieodłącznym elementem wnętrz urządzonych w tym stylu są lampiony. Mają one zazwyczaj proste wzornictwo i ich kształt wyobraża np. niewielkie domki. Dzięki nim wnętrze stanie się ciekawsze, a także po zapaleniu świeczek, zapanuje w nim nastrojowa atmosfera. Ponadto wszelkie dodatki, jakie stosuje się w skandynawskich aranżacjach powinny być praktyczne. Nie brakuje tu koszy wiklinowych lub metalowych na gazety czy dziecięce zabawki, lub poduszek z wzorami przedstawiającymi zwierzęta.

Skandynawskie wnętrza, dzięki efektownemu połączeniu bieli i naturalnego drewna, prezentują się szalenie elegancko. Urozmaicając stylizację o ciekawe dekoracje np. plakaty typograficzne z pewnością zaaranżujemy wnętrze, które zachwyci wszystkich gości.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
zasłony
Rolety i żaluzje – praktyczne czy estetyczne?

Obecnie niemal we wszystkich oknach mieszkań i domów montowane są żaluzje lub rolety. Ten praktyczny element wyposażenia wnętrz służy jednak...

Zamknij