Świąteczny dom czyli dekoracji nadszedł czas

Świąteczny dom czyli dekoracji nadszedł czas

Dla wielu osób świąteczna dekoracja to prawdziwa frajda. Kilkanaście godzin pracy i dom zamenia się w prawdziwie świąteczne miejsce, w którym gości nie tylko zapach piernika, ale także cytrusowy posmak pomarańczy i prawdziwie mikołajkowy klimat prezentów.

Dom przyozdobiony w prawdziwie świątecznym klimacie wcale nie musi kosztowac nas zbyt dużo pieniędzy. Wystarczy odrobina chęci i poświęconego czasu, a część z ozdób spokojnie wykonamy własnymi rękami.

Co mamy w domu, a może się nam przydać?

W każdym domu znajduje sie milion rzeczy, które albo nie mają swojego miejsca albo dzieli je już tylko krok do tego, by niezaprzeczalnie trafiły do kosza. Jedną z takich drobnostek są chociażby szyszki zebrane przez nasze dzieci na jesiennym spacerze. Nie wyrzucajmy ich do kosza. Dzięki nim możemy pięknie przyozdobić stół, choinkę lub inne miejsca w naszym domu.

Podobnie możemy wykorzystać orzechy włoskie, których z pewnością u nas dostatek po każdej urodzajnej jesieni. Orzechy włoskie pomalowane na złoto lub srebro wyglądają przepięknie. W dodatku z pomarańczami i imbirem tworzą niezapomnianą kompozycję zapachową.

Ozdoby możemy także wykonać z gałązek sosny lub innego iglaka. Jeśli chcemy, by tak wykonana dekoracja była bardziej trwała wystarczy spryskać ją odpowiednim lakierem lub brokatem. Tak wykonana ozdoba np. do wazonu, z pewnością przyciagnie uwage odwiedzających nasz dom osób.

szyszki

W każdym domu nie powinno ponad to zabraknąć jemioły zawieszonej w wejściu do domu lub w innym miejscu. Jemioła wspaniale oddaje klimat nadchodzących świat i w dodatku wspaniale kojarzy się wszystkim z miłością, której w święta nie powinno zabraknąć.
Inne inspiracje znajdziesz tutaj: http://www.dekoracja-wnetrz.com.pl

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
pralka pod zabudowę
Zalety pralki pod zabudowę

Urządzenie małej łazienki to nie lada wyzwanie – poczynając od zaaranżowania wszystkiego tak, by pomieszczenie wydawało się większe, niż jest...

Zamknij