Telewizory pobudzające zmysły

Contact An Agent

telewizorPokaż mi Twój telewizor, a powiem Ci kim jesteś. Telewizor to nie tylko zakurzony klamot, zagracający salon. Idealne wnętrze posiada serce w postaci dobrze dobranego telewizora. Wybór jest ogromny, jednak warto poświęcić nieco więcej czasu na dobór odpowiedniego modelu. Telewizor może być prawdziwą funkcjonalną ozdobą. Jakie ciekawostki możemy spotkać w świecie RTV? Dziś zwróciliśmy uwagę na rozwiązania dotyczące ekranu.

Ostatnio projektanci telewizorów zwracają uwagę na to, by był on atrakcyjny nawet wtedy, gdy jest wyłączony. Gdy nie oglądamy żadnego programu, odbiornik nadal jest częścią naszego wystroju (wielokrotnie jedną z bardziej zauważalnych). Producenci starają się zapewnić elegancki wygląd, nawet po wyłączeniu telewizora. Pojawia się wtedy inspirujący obraz, dźwięk, lub to, co sami wybierzemy spośród licznych, dostępnych funkcji. Tego typu  wzornictwo zapewniają choćby telewizory SONY, wykonane według wzornictwa Monolithic Design.

Podobną drogę obrała Toshiba. Linie wzorniczą zaczerpnęła od ikony duńskiej stylistyki – studia projektowego Jacob Jensen Design. Poszli oni za modernistyczną ideą Bauhausu, według której istotna jest funkcjonalność oraz minimalizm. Projektant ulepszył telewizory Toshiba w myśl haseł: „forma podąża za funkcją” i „mniej znaczy więcej”. Zwrócono uwagę na to, że dobry telewizor powinien elegancko się prezentować zarówno w małych pomieszczeniach, jak i na większych powierzchniach. Z tą myślą, projektant postarał się, by telewizor, widziany z daleka, kusił swoim wyglądem, zaś widziany z bliska przenosił nas do swoistej krainy czarów. Telewizor to dla wielu niemalże członek rodziny, z tą myślą projektant zadbał o to, by po dotknięciu ekranu powstała swoista relacja z użytkownikiem. Brzmi bajkowo, jednak każdy musi sam dopasować funkcje, które są dla niego najistotniejsze. Prezentowane rozwiązania dla jednych będą cudownym dodatkiem, zaś dla innych zbędnym drobiazgiem. Jak zwykle twierdzę, że najlepszym projektantem jest własna intuicja.

.
Przeczytaj poprzedni wpis:
Co na okna w dziecięcych pokojach?

W pokoiku dziecięcym okno stanowi ważny element - rodzice wieszają kolorowe firanki, na szyby naklejają wesołe naklejki. Mali alergicy powinni...

Zamknij