Umywalkowe szaleństwo to prostokąty i kwadraty

Umywalkowe szaleństwo to prostokąty i kwadraty

Nie tylko ciuchy mają być modne. Moda dotknęła już prawie każdy przedmiot, który ma jakieś znaczenie we współczesnym świecie. Nie ominęło to również modnych umywalek. Ich rodzaje to min: nablatowe, podblatowe, szafkowe, stojące i najczęściej kupowane wiszące, a od niedawna łączone umywalki razem z wc.Skrót W + W pochodzi od Washbasin + Watercloset.  To niezwykłe rozwiązanie łączące umywalkę i toaletę w jedno urządzenie z ekologicznym rozwiązaniem ponownego zużycia wody. W porównaniu ze standardową toaletą jej zredukowanie jej poboru wynosi nawet do 25%. Możemy się domyśleć, że zużytą w umywalce wodę wykorzystuje się do napełnienia zbiornika wc w toalecie. System podwójnego oczyszczania, w który wyposażono urządzenie, eliminuje nieprzyjemne zapachy oraz bakterie znajdujące się w wodzie, zapewniając mu w ten sposób doskonałą jakość.
Czy jest ktoś taki, kto by nie chciał takiej toalety? Ci co chcą mieć aktywny wpływ na poprawę środowiska, na pewno będą chcieli mieć ją w miarę szybko w swoich domach.

Często kupujemy to, na co nas stać. Najczęściej są to umywalki wiszące, zamocowane do ściany za pomocą śrub lub stelaży. Większość wybieranych umywalek to jednootworowe, przystosowane do montażu baterii sztorcowej. PRL-owskie elementy takie jak słynne postumenty zamieniamy na praktyczne i estetyczne szafki łazienkowe.

Ci którzy szukają modnych produktów zwracają uwagę na ciekawe wzory i dobre marki. Dzisiaj w świecie mody jak i w świecie umywalek modna jest prostota form geometrycznych i kształtów, takich jak kwadraty i prostokąty. Im bardziej prosta forma i brak owali, tym umywalka jest trudniejsza do wykonania, a w efekcie droższa. Na umywalkach, które mają dużą płaską powierzchnię, łatwiej widać wszelkie nierówności i niedoróbki. Decydują o tym zarówno technologia produkcji, jak i właściwości materiału, z którego jest wykonana. Najczęściej wybierane są umywalki ceramiczne. Pozostałe materiały, takie jak porcelana, fajans, szkło, drewno, konglomerat czy stal, to rzadkość. Dzisiejsze umywalki mają specjalną powłokę, która sprawia, że umywalkę łatwiej się czyści, a krople wody szybko po niej spływają i nie zostawiają smug oraz osadów.

Pamiętaj, że króluje minimalizm i prostota, i nie zapowiada się na zmiany, więc jeżeli będziesz wierny tej zasadzie to twoja łazienka i jej wyposażenie będzie długo modne, estetyczne i zapewne funkcjonalne.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
bidet
Czy bidet jest niezbędny w każdej łazience?

Jeszcze kilka lat temu o bidecie w łazience słyszało niewielu. Mało kogo obchodził dodatkowy element armatury, bo i tak za...

Zamknij