Wprowadzamy się i urządzamy kuchnię

Contact An Agent

Gdy kupimy mieszkanie z rynku pierwotnego, stoi przed nami wyposażanie go od samego początku. Otrzymujemy bowiem lokal wykończony w stanie developerskim. Ma to zarówno plusy, jak i minusy. Plusem jest to, że dużo łatwiej wyobrazić sobie puste mieszkanie na wzór takiego, które się nam spodoba. Minusem jest to, że już na początku musimy liczyć się z dużym kosztem związanym z aranżacją i zakupem niezbędnych elementów. Kuchnia, obok łazienki, należy do najdroższych elementów wystroju wnętrz. Poniżej opiszemy, od czego zacząć i co robić w przypadku wyposażania kuchni.

Na samym początku zaczynamy od ścian (sufit najczęściej jest już pomalowany na biało, jeśli chcemy zdecydować się na inny kolor, również musimy wziąć go pod uwagę już na samym początku). Najlepszym rozwiązaniem będą specjalne farby do kuchni (lateksowe), które będą odporne na wilgoć. W okolicach zlewu i szafek dobrym rozwiązaniem będzie zamontowanie kafelek, ponieważ te są najprostsze w czyszczeniu.

Kolejnym krokiem w aranżacji jest wybór odpowiedniej podłogi. Mogą to być panele podłogowe, choć nie jest to zbyt praktyczne rozwiązanie, gdyż są one narażone na duże ilości wody, przez co mogą się wybrzuszyć. Najlepszym rozwiązaniem są płytki podłogowe.

Gdy już będziemy mieć ściany i podłogi, musimy wybrać takie meble kuchenne, które będą zgadzały się z naszym zamysłem aranżacji. Na szczęście, nie jest to zbyt duży wydatek. Warto zdecydować się na meble kuchenne w zestawach, gdyż można je dowolnie komponować i wybierać takie, które będą pasowały.

Jeśli rozmiar naszej kuchni na to pozwoli, warto również nabyć stół i krzesła.

Ostatnim krokiem, który tak naprawdę powinien być realizowany w tak zwanym międzyczasie jest kupno sprzętu AGD – lodówki, okapu, kuchenki i ewentualnie zmywarki.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jaki wybrać parapet zewnętrzny?

Parapet zewnętrzny powinien łączyć trwałość i estetyczność. Często jest to element pomijany przy wykańczaniu domu. Warto jednak przemyśleć wybór parapetu,...

Zamknij