Wytapetuj sobie mieszkanie!

Wytapetuj sobie mieszkanie!

Tapety w wielkim stylu wracają na salony. Do lamusa odeszły już stereotypy, że tapety są niemodne i obciachowe. Bez pomocy fachowców, niskim nakładem sił i pieniędzy możemy szybko odświeżyć nasze mieszkanie i nadać mu zupełnie nowego blasku.

Jeżeli jesteśmy już znudzeni wyglądem naszego mieszkania i mamy ochotę je trochę odmienić, to tapety są idealnym rozwiązaniem na dekorację wnętrz. Na ich korzyść przemawiają niska cena, szybkość oraz łatwość położenia. Nie musimy zatrudniać fachowców aby odświeżyć i ożywić nasze wnętrze. Jesteśmy w stanie wszystko zrobić samodzielnie, wystarczy odrobina chęci i czasu. Ogromnym plusem tapet jest to, że przy ich nakładaniu nie musimy się specjalnie martwić o zabrudzenie mebli czy podłogi w pokoju. Przy nakładaniu są o wiele mniej inwazyjne niż farby, dlatego coraz częściej decydujemy się właśnie na nie.

Tapety sprawdzają się nie tylko w pokojach dziennych, ale także w sypialni czy w pokoju dziecięcym. Nawet wytapetowanie jednej ściany może zupełnie odmienić wygląd naszego mieszkania, a przecież właśnie o to nam chodzi. Wybór tapet jest ogromny – dostępne są tapety w przeróżnych wzorach i kolorach. Świetnie uzupełniają je także bordiury i paski dekoracyjne, które stanowią idealne motywy dekoracyjne, chętnie wykorzystywane w salonach. Można je stosować z tapetami, ale także jako samodzielny dodatek na ściany.

tapety

Wybieranie tapety zaczynamy od decyzji gdzie właściwie będziemy ją naklejać. Inna tapeta będzie pasowała do jadalni, inna do sypialni. Rzadko stosuje się tapety w kuchniach i łazienkach, co wcale nie znaczy że my nie możemy tego zrobić. Producenci oferują bogaty wybór tapet wodoodpornych, które idealnie nadają się właśnie do takich pomieszczeń. Przy zakupie tapety warto obejrzeć ją w świetle dziennym – trzeba pamiętać, że przy sztucznym świetle w markecie może mieć trochę inne kolory. W sklepach najczęściej mamy do wglądu tylko małe fragmenty, dlatego warto wypożyczyć katalog do domu i dokładnie przemyśleć swój wybór. Przy zakupie zawsze warto zdecydować się na jedną lub nawet dwie rolki więcej, które będą przydatne przy ewentualnych problemach lub poprawkach.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak odpowiednio dobrać zasłony do wnętrza?

Zasłony to dobry i sprawdzony sposób na ochronę przed słońcem, ale także na efektowną dekorację okien. Coraz częściej zastępują je...

Zamknij