Wzorzysta ściana

Contact An Agent

Ściany to wbrew pozorom bardzo ważny element wystroju każdego wnętrza. Muszą pasować kolorystycznie do całej aranżacji, aby salon był harmonijny, przytulny oraz, aby spędzało się w nim chętnie czas. Ciekawym pomysłem jest dekorowanie ścian za pomocą różnego rodzaju naklejek, fototapety czy malunków. Bardzo ważne jest jednak, by taką dekorację odpowiednio wybrać.

Moda na wzorzyste ściany w salonie wraca. Często można dzięki małym rzeczom uzyskać ogromny efekt. Oczywiście możemy udekorować ten fragment ściany, który tylko chcemy albo pójść na całość i umieścić wzory lub obrazy na całej powierzchni. Jednak wszystko musi się ze sobą dobrze łączyć. Możliwości jest dziś naprawdę wiele: fototapety, naklejki dekoracyjne, szablony

Bardzo modne są tapety i naklejki z wyrazistymi wzorami, na przykład paski, kratki, motywy roślinne, zwierzęce czy bardziej orientalne. Można nawet umieścić na ścianie swój ulubiony krajobraz w formie fototapety. Taki wyrazisty wzór często będzie narzucał aranżację całego wnętrza. A więc ściana nie jest tylko dodatkiem, który musimy jakoś zorganizować, ale ważnym elementem, który buduje wystrój. Mocne, wielokolorowe wzory najlepiej prezentują się w dużych przestrzeniach i na sporych powierzchniach lub tylko na jednej ze ścian. Trzeba pamiętać, aby nasze wzorzyste ściany nas nie przytłaczały. W niewielkich salonach lepiej stosować wzory z umiarem i wyczuciem. Mogą bowiem optycznie pomniejszyć pokój i męczyć nasz wzrok.

naklejki ścienne

Jeżeli zdecydujemy się na różnokolorowe obrazy lub wzory na ścianach, musimy pamiętać, aby ich nasycenie wszystkich elementów aranżacji było podobne. Możemy na przykład dobrać barwy dekoracji ściennych pod kolorystykę wyposażenia, na przykład obić kanap i foteli, zasłon, dywanu czy dodatków. Modne jest połączenie prostych wzorów geometrycznych lub motywów kwiatowych z tłem o tej samej tonacji.

Ważne jest nie tylko dobranie odpowiednich kolorów, ale też samych wzorów i motywów naszej ściennej dekoracji. Warto dobrać je do reszty aranżacji. Nie wszystko oczywiście musi być na jedno kopyto. Jeśli nasze meble i sprzęty mają bardzo zgeometryzowane kształty, najlepiej będzie dobrać wzory na ścianę o bardziej płynnych, zaokrąglonych liniach, które złagodzą całość. Czasem jednak nie warto stawiać na kontrasty. I tak we wnętrzu klasycznym lepiej nie wyłamywać się z konwencji i pozostać przy takim stylu. Wtedy klasyczne wzory będą najbardziej bezpiecznym i sprawdzonym wyborem, dzięki czemu uzyskamy spójną, harmonijną aranżację.

Wzorzyste szablony, fototapety i naklejki ścienne wracają do łask, by urozmaicić nasze wnętrza. Nie bójmy się spróbować odrobiny ekstrawagancji. Dobrze dobrane wzory i kolory z pewnością sprawią, że nasz salon stanie się dużo ciekawszy i przytulniejszy.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Kuchnia bardziej „modern”

Planujesz generalny remont kuchennego pomieszczenia, ale masz już dość standardowych rozwiązań? Czas więc na zmiany! Zobacz, jak przemienić swoją kuchnię...

Zamknij