Zapanuj nas zabawkami swojego dziecka!

Zapanuj nas zabawkami swojego dziecka!

Za nami święta. Trudno się temu dziwić. W końcu okres prawdziwie świąteczny to tylko kilka dni. Niestety to, co ukazuje się przed naszymi oczami po świętach, szczególnie w kwestii ilości zabawek znajdujących się w pokoju naszych dzieci, może spowodować u nas poważny zawrót głowy.

Ilość zabawek przypadających na jeden metr kwadratowy to czasem poważny problem. Dla naszego dziecka to świetna zabawa, czy jednak taki zabawkowy chaos na pewno wyjdzie mu na dobre?

Dobra organizacja zabawek!

Prezenty zawsze są miłym akcentem świąt. Co do tego nikt nie ma oczywiście wątpliwości. Pamiętajmy jednak by nie dać się zwariować zakupowemu szaleństwu. W innym wypadku może się okazać, że zamiast przyjemności mamy poważny problem.

Najlepszym mikołajem dla naszych dzieci są zazwyczaj dziadkowie, którzy dostarczają pod choinkę mnóstwo mniejszych i większych zabawek.

Jak poradzić sobie z ich ilością na długo po świętach?

Zacznij od zakupu skrzyni na zabawki. Może mieć ona różną formę i wielkość. Jedno jest pewne, schowamy w niej mnóstwo przedmiotów, które dzięki niej przestaną gromadzić się na podłodze. Skrzynia to o tyle dobry pomysł, że pozwala na szybkie wyniesienie większości zabawek z pokoju, na wypadek, gdy nagle potrzebujemy więcej miejsca.

Skrzynia nie musi przypominać tradycyjnego kufra, może być także elementem wyposażenia łóżka dziecka. Duża i wysuwana spod materaca schowa bardzo duże ilości np. pluszaków.

Oprócz skrzyni, możemy także zainwestować pieniądze w różnej wielkości pudła. Takie elementy wyposażenia pokoju dziecka nigdy go nie zagracają i nie burzą stylizacji pokoju. Wręcz przeciwnie, dobrane do niego kolorystycznie mogą stanowić ciekawy element dekoracji.

dziecko

Szukasz wielu innych pomysłów, zobacz tu.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Dlaczego warto postawić na Leroy Merlin?

Leroy Merlin to francuska sieć sklepów, oferująca nam produkty z branży budowlano-ogrodniczej. Na polskim rynku jest obecna od kilku dobrych...

Zamknij