Zasłoń się – wybieramy rolety do mieszkania

Zasłoń się – wybieramy rolety do mieszkania

Docelowo rolety mają nam ułatwić funkcjonowanie w naszym mieszkaniu – za dnia chronią nas przed nadmiarem słońca, wieczorami osłaniają od spojrzeń sąsiadów. Każdy chce się czuć w domu maksymalnie swobodnie, dlatego rolety w oknach powoli stają się codziennością. Nie każdy jednak wie, jak dobrać rolety aby dobrze spełniały swoje funkcje. Doradzamy, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze.

Kiedyś rolety służyła wyłącznie do zasłaniania okien. Obecnie coraz częściej doceniamy także ich drugą funkcję – dekoracyjną. Stanowią one świetne dopełnienie aranżacji okiennej, czasem zastępują firany  i zasłony. Dla osób które chciałyby wykorzystać rolety w taki sposób świetnym rozwiązaniem jest montaż rolet rzymskich. Podczas podnoszenie układają się one w eleganckie, równoległe fałdy. Wykonane są z wysokiej jakości tkanin, dlatego też cena jest o wiele wyższa niż w przypadku rolet tradycyjnych. Plusem rolet rzymskich jest fakt, że bardzo łatwo je ściągnąć i wyprać.

rolety_rzymskie_1

Tradycyjne rolety, które najczęściej zamawiamy przez Internet lub kupujemy w supermarketach to rolety mini lub zwykłe zwijane. Te pierwsze charakteryzują się przede wszystkim tym, że bardzo łatwo je zamontować. Potrzeba na to kilkunastu minut i na pewno każdy z nas jest w stanie zrobić to samodzielnie. Nie wymagają także żadnych specjalnych sprzętów (np. wiertarki) – takie rolety montujemy bezpośrednio na skrzydle okna. Dodatkowym autem jest to, że kupujemy je tylko na pojedyncze skrzydła. Dzięki temu mamy możliwość dowolnych kombinacji – w zależności od potrzeb możemy zakryć tylko jedną część okna, a drugą pozostawić odkrytą.

Rolety klasyczne wymagają montażu na ścianie lub suficie. Rozwiązaniem jest także kupno specjalnych uchwytów, które umożliwiają zamontowanie ich na ramie okna.  W pomieszczeniach w których zależy nam na całkowitym zaciemnieniu (sypialnia, pokój dziecięcy) dobrze sprawdzają się rolety w systemie kasetowym. Dzięki specjalnym prowadnicom po bokach dopływ światła jest praktycznie zerowy. Szeroki wybór rolet znajdziemy tutaj.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Prostota w łazience czyli minimalizm

Minimalizm, czyli sztuka minimalna rozwinął się w latach 60. XX wieku. W minimalizmie, jak sama nazwa wskazuje występuje ograniczenie środków...

Zamknij