Zasłony jako element dekoracyjny

Zasłony jako element dekoracyjny

Ściana z dużym oknem w salonie, sypialni czy kuchni zawsze stanowić będzie duży atut każdego z pomieszczeń. Zyskujemy naturalne źródło światła, które najlepiej ukazuje każdy z elementów wnętrza. Samą powierzchnię okna warto więc dodatkowo udekorować.


Panuje stereotyp, że zasłony całkowicie wyszły z mody jeżeli chodzi o aranżację wnętrz. Nic bardziej mylnego. Takie myślenie z pewnością motywowane jest tym, że nadal zasłony kojarzą nam się z metrami ciężkiego i grubego materiału.
Obecnie jednak na rynku dostępne są zasłony, które absolutnie nie przypominają tych tradycyjnych. Wszystko zależne jest od tego, w jakim klimacie urządziliśmy pomieszczenie, w które wprowadzić chcemy ten element.

Typowym przeznaczeniem zasłon jest ochrona pomieszczenia przed nadmiernym światłem z zewnątrz. Współcześnie jednak do tego celu o wiele chętniej wykorzystywane są rolety. Zasłony mają pełnić funkcje jedynie dekoracyjną.
Za ich pomocą możemy podkreślić kolorystykę pomieszczenia, jego egzotyczny styl lub po prostu, wyeksponować przestrzeń okienną.
Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest zamontowanie zasłon sznurkowych, które absolutnie nie ograniczają dopływu światła do pomieszczenia. Dostępne w pełnej palecie barw wzbogaca wystrój niejednego salonu. Dodatkowo dzięki ich delikatnej formie, podczas nawet minimalnych podmuchów powietrza uzyskujemy ciekawy efekt, który często wzbogacany jest przez połyskliwy materiał lub przymocowane maleńkie dzwoneczki. Okno z takimi zasłonami nie tylko prezentuje się dobrze, ale i roznosi po pokoju kojące dźwięki.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
lustro
Lśniące tafle

Pora porządków. Ten z domowników, któremu w przydziale przypadło czyszczenie luster, utyskuje na cały świat, próbując nadać szkłu pierwotny połysk....

Zamknij