Choinka 2012

Choinka 2012

Możemy podążać za najnowszymi świątecznymi trendami, ale też całkowicie je zignorować, przystrajając wigilijne drzewko według własnego widzimisię. Oto jednak kilka podpowiedzi dla tych, którzy mimo wszystko pragną, by ich choinka prezentowała się godnie i… modnie.

Kiedyś dominowały przede wszystkim kolory takie jak zielony i czerwony, dziś praktycznie możemy przybrać drzewko w dowolny kolor. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że im mniej tradycyjne barwy, tym lepiej.

Najmodniejszymi kolorami sezonu 2012 będą biało-srebrne oraz wiśniowo-białe kolorystyczne zestawienia, a także dodatki w odcieniu pudrowego różu (tak udekorowana choinka z pewnością ucieszy niemal każdą Małą Księżniczkę).

Od lat nie przemija moda na dekorowanie choinki z wykorzystaniem jednokolorowych ozdób. Ciągle trendy jest też kolor złoty, delikatnie obsypany brokatem. Z kolei dodatki w kolorach białym i srebrnym mają nam przypominać „ozdoby”, którymi posługuje się zima – lodowe sople czy płatki śniegu.

Paradoksalnie zawsze na czasie jest styl retro, dlatego warto dokładnie przyjrzeć się zawartości pudełka z ozdobami. Być może po głębszych „oględzinach” zajdziemy w nim prawdziwe skarby? Włóczkowe czy koronkowe aniołki wydziergane przez babcię, ozdoby ze słomy zrobione przez ojca, łańcuch mozolnie sklejany kiedyś razem z siostrą… Czasem wystarczy drobny „lifting”, a choinkowe zabawki z naszego dzieciństwa mogą przeżyć swoją drugą młodość.

Niesłabnącą popularnością cieszy się również styl ludowy, w którym stawia się przede wszystkim na różnorodność. Piernikowe serca, zabawki z bibuły czy papieru, słomiane pająki, które dekorowały niegdyś wiejskie izby czy wreszcie dorodne jabłka i orzechy zwisające z zielonych gałązek. Nie musimy się nawet w tym przypadku specjalnie ograniczać – im więcej ozdób, tym lepiej, choć liczy się również ich jakość (mile widziane rękodzieło).

Nie zapominajmy jednak, że wystrój wigilijnego drzewka powinien się dobrze komponować z wystrojem całego świątecznie przystrojonego domu.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Stół wigilijny

Wiele rodzin siada do wspólnej kolacji tylko raz do roku. Tym wyjątkowym wieczorem jest oczywiście wigilia. Jak to się dzieje,...

Zamknij