Chroń swoje pamiątki przed światłem

Chroń swoje pamiątki przed światłem

Antyrama to jednym zdaniem rodzaj oprawy służący do umieszczania w niej płaskich obrazów, zdjęć, rysunków, plakatów itp. Skutecznie usztywnia nasz obraz, zabezpieczając go przed uszkodzeniem oraz nadaje mu estetyczny wygląd. Konstrukcja antyramy pozwala na umieszczenie ich na ścianie. To może być twoja tania oraz prosta oprawa chroniąca twoje pamiątkowe zdjęcia.

W antyramach o wysokiej jakości tyły z typowej płyty pilśniowej zastąpione zostały dużo trwalszymi płytami wiórowymi HDF Plusem jest dość niska cena i łatwy montaż oraz możliwość wielokrotnego wykorzystania, minusem zaś standardowe formaty. Antyramy te cechuje przezroczyste tworzywo sztuczne lub szkło, klipsy i spinki z wysoko jakościowej stali, które nie ulegają złamaniom podczas wielokrotnemu używaniu. To one łączą obraz, który umieszczasz pomiędzy szybą a płytą. Twardy tył płyty HDF ma między 2.5 mm do 3.2 mm.

Jeżeli masz cenne zdjęcia czy inne obrazy to zabezpiecz je przed szkodliwymi promieniami światła oprawiając je w antyrefleksyjne antyramy. Folia UV chroni obraz przed blaknięciem. Poprawia jego widoczność i kontrast a zdjęcia w kolorze ciemnej sepi wydają się bardziej wyraźne i ostre pod każdym kątem. Nie tylko zdjęcia są warte oprawy. Od ponad 20 lat świetnie sprawdzają się w aluminiowych ramach zatrzaskowych kolekcje plakatów filmowych, teatralnych czy muzycznych, a nawiercone w nich otwory umożliwiają szybki i łatwy montaż.

Standardowy format 50 na 70 cm doskonale pasuje do plakatowego B2. Większy B1 wynosi 70 na 100 cm. Rzadko spotykany, ale możliwy do zamówienia jest format B0 liczący 100 na 140 cm.

Im większa antyrama tym montaż powinien być staranniej wykonany. Mniejszy format możemy zawiesić na zwykłych gwoździach, do większego będziemy zmuszeni użyć wkrętów albo haków, które montujemy do ściany bądź drewna. Antyrama formatu B1 wazy ok.3,5 kg, B0 już około kilograma więcej.


Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Organizacja w małym dziecięcym pokoju

Nie każdy z nas może pozwolić sobie na osobne pokoje dla każdej z pociech. Co zrobić gdy pomieszczenie dodatkowo nie...

Zamknij