Ciekawe sposoby na dekoracje

Ciekawe sposoby na dekoracje

Urządzając swój dom warto wykorzystywać dekoracje, które pasują do naszego gustu, a przy tym są oryginalne i pozwalają wyrazić nam naszą osobowość. Oto kilka pomysłów na ciekawe dekoracje.

Przy tworzeniu dekoracji warto brać pod uwagę przede wszystkim nasz gust i to, co nam się podoba. Ilość możliwości jest niemal nieograniczona, wystarczy wykorzystać nasza wyobraźnię i stworzyć coś z niczego. Jeśli szukamy sposobu na ożywienie ścian, warto wykorzystać szablony malarskie, które pozwolą w szybki i łatwy sposób stworzyć ciekawy wzór na ścianach. Tutaj możemy zarówno kupić gotowe szablony, jak i samodzielnie stworzyć szablon. Dzięki temu będziemy mogli poczuć się jak prawdziwi twórcy street artu, a do tego nadamy naszym wnętrzom charakteru. Nieco szybszym sposobem na nadanie ścianom ciekawych wzorów jest wykorzystanie gotowych naklejek. Te tworzone są w bardzo ciekawych, różnorodnych wzorach, dzięki czemu można uzyskać naprawdę ciekawy efekt.

Jeśli mamy w sobie żyłkę artysty, warto stworzyć na ścianach rodzinną wystawę prac. Nie ukrywajmy przed światem swoich talentów – po prostu pokażmy na co nas stać. Aby zachować różnorodność prac i móc często zmieniać ekspozycję, warto dzieła osadzić w specjalnych, ozdobnych ramach lub estetycznych antyramach. W ramkach możemy powiesić także ulubione obrazy lub zdjęcia – te poprawią nam humor za każdym razem, gdy na nie spojrzymy. Swoje pierwsze mieszkanie powinniśmy zaaranżować tak,jak chcemy tego my, a nie jak wymaga aktualna moda. Więcej o tym  znajdziesz tu.

Dekorując mieszkanie nie powinniśmy tez zapominać o odpowiedniej oprawie okien. To one są strażnikiem i przepuszczają do wnętrz światło, dobrze jest sprawić, aby wyglądały one olśniewająco. Zadbajmy więc o odpowiednie firanki, które sprawią, że wokół okna stworzy się słoneczna mgiełka. Warto tez rozważyć zamontowanie rolet rzymskich, które są bardzo efektowne, a przy tym często sprawdzają się lepiej niż tradycyjne zasłony. W oknach warto także posadzić kwiaty – aby nie tylko ładnie wyglądały, ale pełniły tez praktyczną funkcję, warto wybrać gatunki, które działają odstraszająco na owady (np. lawenda, pelargonia czy bazylia albo mięta).

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Cechy dobrego oświetlenia wewnętrznego

W naszych prywatnych domach i mieszkaniach nie obowiązują szczegółowe przepisy i wytyczne dotyczące instalacji oświetleniowej, co ma miejsce w przypadku...

Zamknij