Czy warto zdecydować się na panele ścienne?

Czy warto zdecydować się na panele ścienne?

Panele ścienne bardzo często kojarzone są z dawnymi czasami i tak zwaną boazerią. Trzeba jednak zauważyć, że współczesne panele ścienne niczym nie przypominają dawnych. Na rynku dostępne są modele wykonane z tworzyw sztucznych, jak również z materiałów drewnopodobnych – wszystkie jednak prezentują się całkiem dobrze, a rodzaj materiału, z którego zostały wykonane, determinują ich cenę.

Dekoracja

Współczesne panele ścienne są elementem niezwykle dekoracyjnym. Możemy wybierać wśród modeli klasycznych lub modeli bardziej dekoracyjnych, te drugie pokryte są specjalnymi foliami. Co najważniejsze – panele ścienne mogą być stosowanie nie tylko w pomieszczeniach pokojowych, jak do niedawna. Nowoczesne panele ścienne idealnie nadają się zarówno do łazienki, jak i do kuchni – są one odporne na wilgoć oraz wysoką temperaturę dlatego nie niszczą się podczas codziennych, normalnych czynności.

Panele 3d

Dla tych, którzy nadal panele ścienne utożsamiają z kiczowatą boazerią, producenci przygotowali nowoczesną ofertę – panele 3d. Jak sama nazwa wskazuje, jest to prawdziwa innowacja. Sama produkcja tych paneli stoi na bardzo wysokim poziomie i wykorzystuje się do tego najlepszej jakości materiały takie jak baza gipsowa, włókno szklane, a także specjalna siatka pełniąca funkcję wzmacniającą.

pexels-photo-132205-large

Naturalne materiały

Warto tutaj zauważyć, że materiały te są naturalne i nie uczulają, dlatego nadają się jako wyposażenie domu czy mieszkania alergika. Dlaczego warto zdecydować się na panele ścienne 3d? Przede wszystkim jest to niesamowite bogactwo różnych możliwości. Można założyć panele 3d na jedną lub kilka ścian. Ponadto bogactwo wzorów jest tak duże, że każdy klient znajdzie coś odpowiedniego dla własnych wymagań. Dla dociekliwych ten artykuł o panelach ściennych może być pomocny: Panele ścienne, czyli prosty sposób na nowoczesne wnętrze.

Wymagania

Jeszcze jedną zaletą jest fakt, że można takie panele 3d dopasować do swoich wymagań, obecnie są one wykonywane na zamówienie – jednak akurat w tym przypadku z uwagi na stosunkową nowość rynkową, panele są dosyć kosztowną inwestycją. Prawdopodobnie za kilka lat ich cena będzie plasowała się na poziomie innych paneli ściennych.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jakie mamy rodzaje karniszy?

Dekoracja okien to nie tylko odpowiednie firany, zasłony czy rolety. To także dobór odpowiedniego karnisza, który także ma wpływ na...

Zamknij