Diody LED nie za zimne?

Diody LED nie za zimne?

Ostatnio dużą popularnością cieszy się oświetlenie typu LED. Jest to idealny zamiennik dla standardowych świetlówek, a nawet dla żarówek energooszczędnych. Pomimo wysokiej ceny, przekonuje nas trwałość diod oraz oszczędność energii nawet do 40%. Jednak, gdy stoimy w sklepie przy regale z oświetleniem, zastanawiamy się czy będzie to właściwy wybór. Na przeszkodzie staje kolor, jaki LED nadaje pomieszczeniu. Czy zimny odcień niebieskiego jest w stanie oziębić pomieszczenie?

dioda

Ciepłe czy zimne

Z racji szerokiego zainteresowania, na rynku pojawiły się diody o barwie białej lekko żółtej, która jest bardziej zbliżona do światła naturalnego. Oczywiście dalej w sprzedaży znajdują się takie o barwie białej niebieskiej. Różnica między jedną a drugą jest bardzo mała. Jednak czy to powinno nas zniechęcić do wyboru najbardziej energooszczędnego źródła oświetlenia? Do barwy można się przyzwyczaić. Poza tym oświetlenie nie męczy wzroku tak bardzo jak żarówka energooszczędna, która potrzebuje dużo czasu na rozświetlenie.

Postaw na elegancję

 Oświetlenie LED może służyć również jako dekoracja domu. Światło to nadaje wyjątkowy, nowoczesny klimat w pomieszczeniu. Dodaje elegancji, a to właśnie dzięki zimnej barwie. Idealnie pasuje do przedpokoju. Spędzamy w nim najmniej czasu, więc białe światło nie będzie bardzo przeszkadzać. Zamontowane na podłodze przy krawędzi ściany optycznie powiększy małą przestrzeń. Podobnie możemy umieścić diody w łazience , która ma małą powierzchnię, albo zamontować światełka w garderobie. W jakich miejscach jeszcze możemy je zamocować? Na przykład do półki, podświetlając ją. Możemy nawet pokusić się o podwieszenie sufitu w salonie. Stworzymy przez to nowoczesną i niepowtarzalną aranżację pomieszczenia.

Światło stało się obecnie wiodącym elementem dekoracji wnętrz. Zdarza się, że ustawiamy lampy w miejscach, w których nigdy z niego nie skorzystamy. Ważne jest, żeby pamiętać o podstawowej funkcji światła i dostosowywać własne aranżacje oraz projektantów do potrzeb i funkcji konkretnego pomieszczenia. Dom ma nie tylko być nowocześnie urządzony, ale także być przestronny i ergonomiczny.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
naklejki sciana
Wzorzysta ściana

Ściany to wbrew pozorom bardzo ważny element wystroju każdego wnętrza. Muszą pasować kolorystycznie do całej aranżacji, aby salon był harmonijny,...

Zamknij