Jak pielęgnować panele podłogowe?

Jak pielęgnować panele podłogowe?

Panele podłogowe są jednym z najpopularniejszych materiałów wykończeniowych, jakie stosujemy w naszych domach i mieszkaniach. Nic dziwnego – są nie tylko praktycznym, ale również eleganckim rozwiązaniem. Aby jednak panele podłogowe służyły nam w dobrym stanie przez długi czas należy o nie odpowiednio dbać. Oto kilka sprawdzonych porad dotyczących pielęgnacji paneli podłogowych.

Sprzątanie podłogi pokrytej panelami podłogowymi nie jest trudnym zadaniem, ani nie wymaga tyle zachodu, ile pielęgnacja podłóg drewnianych. Bardzo ważne jest jednak, aby pamiętać o kilku ważnych zasadach. A jeśli nie wiemy, jak dobrać panele do naszego mieszkania, praktyczne porady na ten temat znajdziemy na http://www.trenddecor.pl/panele-podlogowe-czy-wiesz-ktore-sprawdza-sie-w-twoim-mieszkaniu/

Odkurzanie na początek

Prace porządkowe powinniśmy zacząć od dokładnego odkurzenia paneli. W tym celu najlepiej zastosować miękką końcówkę do odkurzacza. Piasek, drobny żwirek oraz inne tego typu zabrudzenia powodują bowiem, że panele szybciej się ścierają, a na ich powierzchni powstają nieestetyczne rysy. Czynność należy powtarzać regularnie, zwłaszcza jeśli w domu mieszkają również zwierzęta.

Mycie paneli

Częstym błędem, jaki popełniamy myjąc podłogi wykonane z paneli, jest używanie w tym celu mokrej ścierki lub mopa. Zbyt duża ilość wody może bowiem prowadzić do puchnięcia paneli, a nieestetycznych wybrzuszeń nie usuniemy w żaden sposób. W takiej sytuacji jedynym ratunkiem jest demontaż paneli. Aby uniknąć takiego rozwoju wypadków należy myć panele dobrze odciśniętą ścierką lub mopem – tak aby na podłodze nie pozostawał nadmiar wody. Ponadto należy także oszczędnie używać środków czyszczących. Nie mogą się one zbyt pienić, ponieważ na podłodze pozostaną smugi. Najlepiej użyć środka przeznaczonego do paneli laminowanych.

Zabezpieczenia

Na kondycję naszych paneli obok sposobu, w jaki o nie dbamy, ma również wpływ użytkowanie niektórych mebli. Przykładowo nogi krzeseł mogą rysować podłogę, dlatego warto zabezpieczyć je specjalnymi naklejkami z filcu. Z kolei w domowym biurze lub pokoju dziecka, gdzie znajduje się krzesło obrotowe o ścieranie paneli nie trudno. W takim przypadku warto zastosować specjalne maty podłogowe, które uchronią podłogę przez zniszczeniem.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Spa w domowym zaciszu, czyli jak zaaranżować komfortową łazienkę

Gorąca kąpiel potrafi być naprawdę odprężająca, zwłaszcza jeśli odbywa się w przyjaznych warunkach i miłym otoczeniu. W swojej domowej łazience...

Zamknij