Kwiatów w domu nigdy dość

Kwiatów w domu nigdy dość

Pomimo mroźnej zimy za oknem, w naszym domu nie powinno zabraknąć wiosennego akcentu – kwiatów. W tę białą porę roku, ciężko znaleźć kwiaty w ogródku. Możemy je jedynie kupić w kwiaciarni, co wiąże się z niemałymi kosztami. Jednak nie ważne jaki wybierzemy rodzaj, kwiaty w styczniu się cenią. Szukając tańszych rozwiązań, sięgamy do domowego zaplecza. Skrawek materiału, nitka, trochę inwencji twórczej i zrobimy piękne materiałowe bukiety róż, fiołków, stokrotek, które innowacyjnie udekorują wnętrza naszych domów.

Zosie samosie

Jedyne w co musimy zainwestować to czas i dołożyć do tego nutkę fantazji. Jest to też świetna, wspólna zabawa z dziećmi. Kiedy twoja pociecha ciągle narzeka na nudę, zaproponuj ręczną robótkę i zróbcie razem materiałowe kwiaty. Takie prace poprawiają relację między domownikami, a przy okazji Pani Domu będzie miała wspaniałą i niepowtarzalną dekorację. Takie kwiaty z materiału są niezastąpione romantycznej aranżacji wnętrza. Udekorujemy nimi co tylko chcemy. Jedne z przykładowych pomysłów to:

  • Materiałowe kwiaty pięknie przyozdobią stół. Możemy udekorować serwisy obiadowe lub wykorzystać do związania serwetek
  • Kwiaty można ułożyć w formie stałej ekspozycji – bukietu. Kupujemy szeroki, rozłożysty wazon (na przykład: wysokość 5 cm, szerokość 20cmX5cm) i w nim układamy zrobione przez nas kwiaty
  • Układając kwiaty na półce w sypialni, dodamy romantycznego klimatu temu pomieszczeniu
  • Możemy je też wykorzystać do dekoracji prezentu. Zamiast klasycznej kokardy, wstążkę spiąć 3 czerwonymi różyczkami. Opakowanie prezentu będzie wtedy wyglądało bardzo elegancko i nowocześnie.

piwonie

Jak je zrobić?

Robota nie zajmuje wiele czasu. Do ich wykonania potrzebujemy kawałek tiulu, szyfonu lub poliestru. Dodatkowo będzie nam potrzebna świeczka, nożyczki oraz kawałek muliny. Jeżeli zdecydujemy się tworzyć kwiaty z naszą pociechą, dla naszego i dziecka bezpieczeństwa warto też się zaopatrzyć w naczynie z wodą. Z wybranego przez nas materiału wycinamy kilka okrągłych płatków. Ich brzegi delikatnie opalamy nad świeczką. Następnie nacinamy płatki i ich krawędzie również opalamy. Tak przygotowane płatki układamy jeden na drugim. gdy już ułożymy je według naszych upodobań, na środku przeszywamy nitką. Następnie na środku mocujemy kilkanaście nitek muliny. Przed rozpoczęciem robótki zastanówmy się jakie kwiaty chcecie wykonać. Zastanówcie się nad barwą materiału. Najprostsze do wykonania będą piwonie i róże. Dobrze jest wybrać materiał w odcieniach różu – od jasnego, po amarantowy oraz żółtą mulinę. Delikatne płatki i odpowiedni dobór kolorów sprawią, że nasze kwiaty z materiału będą przypominać prawdziwe, prawie jakbyśmy dopiero co przynieśli je z ogrodu.

Wykonane przez nas kwiaty będą ciekawym dodatkiem do naszego domu i co najważniejsze niepowtarzalną. Nawet jeżeli w domu nie masz odpowiedniego materiału, zakup takiego nie wyniesie cie drogo. Robiąc kwiaty dasz swojemu wnętrzu kawałek samej siebie. Spraw, aby twój dom był taki jak ty.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Niezwykłe dodatki do domu

Dom urządzany w wyjątkowym stylu z niecodziennymi akcentami zawsze cieszy się większym zainteresowaniem niż dom urządzony tylko „dobrze”. Dodatki często...

Zamknij