Mały przedpokój, duże możliwości

Mały przedpokój, duże możliwości

O ile pomieszczeniom takim, jak kuchnia, łazienka, czy salon poświęca się sporo uwagi, o tyle przedpokój traktuje się nieco po macoszemu. Niby wystarczy tylko dobra, twarda i odporna na ścieranie podłoga i szafka na buty oraz wieszak na ubrania. Wystarczy, bo więcej się nie zmieści.


Jak urządzić mały przedpokój, aby sprawiał wrażenie większego, do tego niezagraconego, a praktycznego. To nieco ciężki orzech do zgryzienia, ale nie ma rzeczy niemożliwych.

W utrzymaniu porządku w przedpokoju pomoże z pewnością szafa wnękowa. Może znajdzie się parę metrów, żeby ją zaadaptować – ta z pewnością nam się odpłaci, bo pomieści zarówno części garderoby, jak i nieużywane sprzęty, czy wreszcie buty, w których nie chodzimy. Dzięki niej, pomieszczenie będzie również mniej zagracone. W przedpokoju powinno się znaleźć również miejsce na siedzisko, na którym wygodnie ubierzemy buty – najmniej miejsca zajmie po prostu składane krzesło, które będzie można wsunąć za któryś z mebli, a w razie potrzeby wyjąć. Dobrze, jeśli w przedpokoju znajdzie się również miejsce na lustro, jeśli oczywiście nie posiada go szafa wnękowa (a zwykle ją ma). Nie musi być duże, ale też nie za małe. Lustro pozwoli nie tylko na przejrzenie się przed wyjściem, ale również optycznie powiększy pomieszczenie.

W przedpokoju ważne są też różnego rodzaju schowki, w postaci pawlaczy, półek, półeczek lub niewielkich regałów. Pozwolą na utrzymanie porządku w pomieszczeniu, w którym i tak jest mało miejsca. Klucze nie muszą się przecież pałętać po całym domu – szafki na klucze skutecznie im to utrudnią, a i o zgubieniu nie będzie mowy. Są nie tylko praktyczne, ale też często ładnie zdobione. Jeśli mamy smykałkę do decoupage, to z powodzeniem możemy ozdobić taką szafkę samodzielnie – wystarczy parę pomysłów.

Dobrze urządzony przedpokój pozwoli zapanować nad chaosem, kiedy wszyscy rano będą chcieli wyjść do pracy, szkoły, sklepu. Przecież to tutaj krzyżują się najważniejsze drogi komunikacyjne mieszkania.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
kamienie dekoracyjne
Kamienie dekoracyjne

Kamienie dekoracyjne, inaczej kamienie ozdobne, to zarówno minerały, jak i skały i stałe substancje organicznego pochodzenia.

Zamknij