Na strychu nie musi straszyć

Na strychu nie musi straszyć

Dla jednych jest miejscem składowania niepotrzebnych rzeczy, pamiątek lub rozwieszania prania. Dla drugich jest sypialnią, salonem, łazienką, pokojem dziecięcym lub całym mieszkaniem. Jedni się go boją, drudzy nie mają żadnych obaw. Poddasze.

Poddasze wcale nie jest takie trudne do zaaranżowania jak się powszechnie uważa. Wystarczy dobrze przemyśleć jego urządzenie i aranżację. Wielce pomocne mogą okazać się meble na wymiar, które idealnie dopasują się pod każdy skos, w każdą wnękę.

Najważniejsze to dobrze zorganizować przestrzeń pod skosem. Można tu ustawić łóżko, jednak trzeba sprawdzić czy będzie to wygodne rozwiązanie, czy nie będziemy uderzali głową o skos, kładąc się do łóżka i wstając z niego. Łóżko może stać pod oknem dachowym, wtedy mamy ładny widok na gwiazdy, a rano wpadają przez nie promienie słońca. W razie silnego nasłonecznienia lub hałasu wywołanego ulewnym deszczem, okna można zasłonić roletami zewnętrznymi bądź wewnętrznymi. Mieszkanie na poddaszu nie musi oznaczać jednak rezygnacji z zasłonek. Można je przymocować zarówno do górnej jak i dolnej części okna. W przypadku pokoju dziecięcego, można skorzystać z okien wyposażonych w bezpieczną warstwę folii, która w razie stłuczenia szyby zatrzymuje w środku stłuczone szkło.

Im większe są skosy, tym pomieszczenie powinno być jaśniejsze. Pochyłe płaszczyzny i podłoga muszą być najjaśniejsze, białe albo beżowe. Ściany pionowe mogą być pomalowane w ciemniejszych barwach. Nie należy zapominać o dodatkach takich jak narzuty, koce, poduszki, wazony, świeczniki. Wnętrze na poddaszu może być przytulne i urządzone w dobrym stylu. Meble powinny być proste, a przestrzeń niezagracona.

Jeśli na poddaszu ma się znajdować łazienka, kabinę prysznicową należy ustawić w wyższej części pomieszczenia. Pod skosem może znajdować się umywalka, sedes i wanna. Trzeba jednak takie rozmieszczenie dopasować do wzrostu mieszkańców. Dostęp do każdego urządzenia i mebla znajdującego się na poddaszu powinien być wygodny.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Kolonialne wnętrze

Odpowiednie meble i dodatki nadają wnętrzom charakteru i danego stylu. Czasem wystarczy niewiele wysiłku by zmienić wnętrze klasyczne w romantyczne...

Zamknij