Najczęstsze wpadki aranżacyjne w Twoim salonie

Najczęstsze wpadki aranżacyjne w Twoim salonie

Wpadki aranżacyjne zdarzają się nawet największym profesjonalistom. Jeśli jednak dotykają one bezpośrednio naszego salonu, czyli teoretycznie najważniejszego pomieszczenia w naszym domu, okazuje się, że szybko stają się powodem do ogromnego niezadowolenia domowników.

Jakie wpadki aranżacyjne najczęściej dotyczą naszego salonu?

Zły dobór koloru

Niestety z kolorem na ścianach jest zazwyczaj tak, że musi on pasować nie tylko do naszych indywidualnych upodobań, ale również do wielkości pomieszczenia. Jeśli zatem do bardzo małego salonu dobierzemy bardzo ciemne farby z pewnością optycznie zmniejszy się on jeszcze bardziej, a my zamiast salonu uzyskamy w ten sposób nijaką klitkę.

Chociażby dlatego, w małych salonach koniecznie należy wybierać bardzo jasne kolory ścian. Wówczas dopiero pomieszczenie nabiera wielkości i przestronności.

Zbyt dużo faktur i dekoracji

Czasem pod wpływem mody i namowy znajomych nie możemy zdecydować się na jedna tapetę, dekorację, czy styl. Wówczas nasz salon staje się prawdziwym pobojowiskiem kolorów, kształtów itp. aby temu zapobiec wystarczy pamiętać o tym, że dekoracje naścienne, najlepiej stosować na jednej ze ścian lub tylko zaakcentować jakiś wzór w danym miejscu. Wówczas z pewnością nie będziemy musieli się martwić o przesyt i przekoloryzowanie naszych ścian.

Meble niedopasowane wielkością do wnętrza

salon

Czasem popadając w zadumę o wygodzie i komforcie naszych wnętrz, kupujemy ogromne kanapy, tylko po to, by później stwierdzić, że nasz salon jest zupełnie do nich nieprzystosowany. Kanapa, owszem musi być wygodna, ale nie powinna zajmować nam całego wnętrza.

Podobnie jest zresztą z szafami. Minęły już czasy meblościanek, które wyściełały całe ściany. Dzisiaj dużo lepiej sprawdzają się małe komody postawione w jednym, ewentualnie dwóch miejscach.

Dywan w kolorowe wzory

Pewnie zrobiłby furorę jakieś dwadzieścia lat temu. Dzisiaj spokojnie wystarczy mały dywanik, w jednym kolorze spoczywający na podłodze pomiędzy kanapą, a telewizorem.

A może żyrandol?

A może lepiej nie. Dzisiaj w oświetleniu liczy się przede wszystkim jego funkcjonalność i energooszczędność. Lepiej zatem zainwestować w LED oraz lampę stojącą, która będzie pełniła funkcję dekoracyjną naszego salonu.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
niemowle
Zapanuj nas zabawkami swojego dziecka!

Za nami święta. Trudno się temu dziwić. W końcu okres prawdziwie świąteczny to tylko kilka dni. Niestety to, co ukazuje...

Zamknij