Okno wizytówką domu

Okna uznaje się za wizytówkę domu – podobnie jak drzwi, czy ogrodzenie. Dodatkowo – okna stanowią uzupełnienie wnętrza danego pomieszczenia i sprawiają, że widok na okolice jest odpowiednio wykadrowany. Zdecydowanie przyjemniej jest patrzeć przez idealnie zaaranżowane okno.

Istnieje kilka popularnych trendów, na których można się opierać, dekorując wnętrze. Jednym z najbardziej tradycyjnych rozwiązań jest dodatkowa wstawka na zasłonach. Jeżeli chcemy uzyskać klimatyczne wnętrze i pasujące do niego drzwi na taras, wówczas dobrze jest pomyśleć o drewnianych żaluzjach. Idealnie sprawdzą się też tutaj zasłony w jasnych kolorach – dłuższe, aby opierały się na podłodze, ze wstawkami kilkunasto – kilkudziesięcio centymetrowymi z innego materiału i w innym kolorze.

Do kuchni bardzo ciekawym i częstym wyborem są tak zwane zazdrostki. Zazdrostki można kupić w sklepie lub jeżeli posiada się odpowiednie umiejętności, można je uszyć samodzielnie – np. z wybranych przez siebie materiałów. Zazdrostki można uzupełnić lambrekinem w innym kolorze. W celu uzyskania jeszcze ciekawszego efektu można użyć tego samego materiału do obić krzeseł. Dla wnętrz nowoczesnych – np. sypialni – można tak dobrać materiały do okna, aby uzyskać ciekawy efekt. Jeżeli za oknem mamy naprawdę ładny widok, wówczas nie trzeba używać firanek – zasłoniłyby one tylko widok. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie np. ciemnych zasłon, a w oknach jasnych rolet. Dzięki takiemu zabiegowi podkreślimy charakter wnętrza, a dodatkowo zachowamy intymność i ładny widok.

Dla bardziej odważnych osób poleca się zastosowanie dwóch różnych zasłon na jednym oknie. Dzięki temu można połączyć np. dwie kolorowe zasłony – jedną kwiatową, a drugą zieloną, przypominającą łąkę.

Dekoracja okna jest niezwykle ważnym elementem, który wieńczy aranżację wnętrza. Dzięki niej można podkreślić charakter wnętrza i sprawić, że będzie ono wyjątkowe i nigdzie indziej niespotykane. Większość dekoracji można kupić bezpośrednio w sklepie. Bardziej wymagający mają możliwość stworzenia swoich własnych zasłon i ozdób. Więcej tutaj.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak pielęgnować panele podłogowe?

Panele podłogowe są jednym z najpopularniejszych materiałów wykończeniowych, jakie stosujemy w naszych domach i mieszkaniach. Nic dziwnego – są nie...

Zamknij