Pokaż mi swoje ściany, a powiem Ci, kim jesteś

Pokaż mi swoje ściany, a powiem Ci, kim jesteś

Pokaż mi swoje ściany, a powiem Ci, kim jesteś

To, jak wyglądają nasze ściany w domu może wiele powiedzieć o tym, jakimi jesteśmy ludźmi. Oto mały przewodnik po tym, jak ocenić czyjąś osobowość, analizując to, co znajdziemy na jego ścianie.

Sentymentaliści

Ludzie, którzy mają tendencję do melancholii, zwykle dowody swoich skłonności posiadają także na ścianach. W mieszkaniu osobnika sentymentalnego znajdziemy fragmenty jego życiorysu także na ścianach. Prawdopodobnie znajdziemy tam wiele zdjęć i pamiątek z mniej lub bardziej odległej przeszłości. Coś, co dla innych jest śmieciem, dla sentymentalisty może okazać się cennym drobiazgiem, który nie tylko warto zachować, ale także warto się nim pochwalić.

Globtroter

Ten typ ma w sobie także coś z sentymentalisty, tyle że poza oglądanie się w przeszłość, patrzy on również w przyszłość. Tym, co jest mu najbardziej obce jest tzw. „tu i teraz”, które ustępuje „tam i wtedy”. Wieczny podróżnik czuje, że żyje, będąc w drodze, resztę życia spędza na wspominaniu dawnych wojaży lub tez planowaniu kolejnych. Stąd też na jego ścianach możemy spotkać wiele etnograficznych cudów i dziwów, a także zdjęcia, których nie sposób nie zazdrościć. Poza tym, prawdopodobnie znajdzie się tam mapka ze zdobytymi miejscami i tymi, które będą kolejnymi celami.

Dusza towarzystwa

Dusza towarzystwa na swoich ścianach może mieć wiele ciekawych elementów. Jako, że jest to osobnik otwarty na innych, nie jest w stanie zamknąć przed nimi swoich ścian. Stąd też wiele tu pamiątek po pijackich imprezach – czyli wypisanych na ścianach dziwnych haseł i obrazków. Oczywiście przeważająca większość będzie niecenzuralna i będzie krążyła wokół szeroko rozumianego seksu, anatomii i wolnego, beztroskiego życia.

Dewota

Nie wiadomo jak to działa, ale dewotom nie wystarcza sama wiara, koniecznie muszą ją głosić – wszem i wobec. Stąd też ich domostwa pełne są (rzadziej) mniej lub (częściej) bardziej gustownych dewocjonaliów. Spotkamy tam – oczywiście krzyż, często w liczbie mnogiej i w rożnych odmianach. Poza tym wiele cegiełek na budowę stotysięcznegopierwszego sanktuarium.

Więcej przeczytasz tutaj.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Ciekawe sposoby na dekoracje

Urządzając swój dom warto wykorzystywać dekoracje, które pasują do naszego gustu, a przy tym są oryginalne i pozwalają wyrazić nam...

Zamknij