Powiew orientu

Powiew orientu

Wnętrze w stylu klasycznym lub nowoczesnym jest uniwersalne, ale może się znudzić jak każde. Zmiana stylu całego mieszkania lub tylko jednego pomieszczenia, na przykład sypialni, może wnieść powiew świeżości, który przyda się od czasu do czasu każdemu.

Sypialnia to wyjątkowe miejsce w domu, dlatego powinna być urządzona w taki sposób, aby przebywanie w niej było czystą przyjemnością. Przy aranżacji można się zainspirować egzotycznymi kulturami. Sypialnia w stylu indyjskim pozwoli przenieść się bardzo daleko od codziennych kłopotów i uciec od szybko pędzącego życia. Pozwoli zwolnić, odpocząć, a także bawić się.

Do uzyskania indyjskiej atmosfery odpowiednie będą meble w ciemnobrązowym kolorze. Można zdecydować się na meble kolonialne, ale trzeba będzie się liczyć ze sporymi kosztami. Nawet proste meble przy odpowiednich dodatkach staną się bardzo orientalne. A tymi dodatkami powinny być poduszki dekoracyjne, narzuty, świeczniki, lampiony, figurki hinduistycznych bóstw. Dodatki powinny mieć żywe i nasycone barwy. Jaskrawe róże, soczyste pomarańcze, krwiste czerwienie i cytrynowe żółcie będą idealne. Można też trochę stonować wnętrze i wybrać trochę ciemniejsze kolory takie jak burgund, szmaragd i kobalt. Dominujące kolory można przełamać dodatkami w kolorze brudnego złota. Na ścianach może być farba lub tapeta w orientalne wzory. Można też udekorować ścianę welurowymi naklejkami o orientalnych kształtach. Nad łóżkiem można zawiesić baldachim. Łóżko w stylu kolonialnym można zakupić już z gotową ramą na baldachim. Jeśli jednak nie dysponuje się takim meblem, wystarczy użyć karnisza lub haków i zamocować na nich lekki materiał, najlepszy będzie tiul. Na ścianach mogą zawisnąć obrazy przedstawiające hinduski w barwnych sari lub fotografie dłoni i stóp pomalowanych henną. Płachta sari również może posłużyć za dekorację. Można powiesić je na ścianie lub uszyć z niego bieżnik na stół.

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz

Sen jest bardzo ważny w życiu człowieka. Szybkie tempo życia, zmartwienia, to wszystko sprawia, że czasem trudno zasnąć. W odpoczynku...

Zamknij