Różne oblicza koca

Różne oblicza koca

Koc z mikrofibry, bawełny, polarowy, a może z akrylu? Zielony, czerwony, gładki, a może dla odmiany w kratę lub inne wzory? Każdy z nas ma w domu przynajmniej jeden taki ciepły kocyk. Niestety jest schowany głęboko, na dnie szafy. Przypominamy sobie o nim dopiero wtedy, kiedy przychodzi jesienny bądź zimowy wieczór. Otulamy się w przyjemny materiał i grzejemy. To nic dziwnego, ponieważ taka jest jego główna funkcja – ochrona przed zimnem. Jednak, gdy przejdą mroźne wiatry i nastanie wiosna, nie chowajmy go znów do szafy. Ruszmy wyobraźnią i znajdźmy dla niego również inne zastosowanie.

Koc możemy wykorzystać jako dekorację wnętrz w naszych domach. Na rynku są dostępne w szerokiej gamie barw i wzorów. Dzięki temu zawsze znajdziemy taki, który będzie idealnie współgrał z pozostałymi dodatkami. Jak w inny sposób możemy wykorzystać koc?

kanapa

  • Mogą nam posłużyć jako narzuta na łóżko. Jest o wiele przyjemniejszy, delikatniejszy w dotyku, no i oczywiście cieplejszy. Kładąc się na posłane łóżko, nie będziemy chcieli  się z niego ruszyć.  Kolor naszej „narzuty” dopasowujemy do barwy ścian. Dodatkowe dodatki, jakie możemy użyć, to oczywiście poduszki. Całość nabierze wtedy indywidualnego wyrazu. Kocyk będzie idealnym rozwiązaniem w pokoju dziecka. Pokoik nabierze ciepłoty oraz wasza pociecha w każdej chwili będzie mogła się nim okryć.
  • Jeżeli mamy w domu stare kanapy, a nie znajdziemy środków na kupno nowego zestawu wypoczynkowego, na pewno będzie was stać na koc. Gdy położymy go na zniszczonej sofie, zakryje brud, tłuste plamy, dziury w obiciu. Pokój nabierze przy tym świeżości, zrobi się bardziej estetyczny. Stosując to w swoim domu, już nigdy nie będziesz wstydziła się zaprosić znajomych do siebie. Teraz w spokoju o czyste spodnie twoich koleżanek napijesz się wina w doborowym towarzystwie.
  • Teraz coś innowacyjnego. Co powiecie na zamianę dywanu na koc w pokoju waszej pociechy. Dywan to jeden wielki nośnik bakterii, zbiera wszystko co popadnie. Wiele dzieci uczulonych jest na kurz i roztocza, a gdzie one się kryją? Właśnie w dywanach. jak wiadomo można go wyprać, jednak nie zniweluje wszystkich goszczących tam bakterii. Każdy chce mieć czysty i bezpieczny dom, więc połóżmy w pokoju dziecka gruby koc. Aby się nie ściągał i nie stanowił zagrożenia upadku, wystarczy podkleić stronę leżącą na podłodze taśmą. Dzięki takiej aranżacji wnętrza mamy pewność, że dziecko bawiące się na podłodze jest bezpieczne, nie ma bezpośredniego kontaktu z bakteriami. Nawet jeżeli będzie chciało włożyć palca do ust, ręka na pewno jest czystsza niż jakby pociecha bawiła się na dywanie.
  • Z koca możemy zrobić materiał na poduszki. Jeżeli mamy zmysł dekoracyjny i w szczególności krawiecki możemy posłużyć się taką metodą. Przy remoncie często wpadamy do każdego sklepu i ze wściekłością stwierdzamy, że nie ma takiego dodatku do mieszkania, jaki sobie wymarzyliśmy. Nie ma co oglądać się na wybrakowany asortyment w domach mody. Wystarczy kupić zwykłe poduszki i cienki koc. Po czym nie pozostaje nic innego jak uszyć poszewkę samemu. Jeśli nie mamy zmysłów artystycznych, taką robótkę przekazujemy w ręce krawcowej.

To tylko nieliczne z pomysłów na wykorzystanie koców. Wystarczy kreatywnie pomyśleć i twój dom stanie się piękniejszy, czystszy i bezpieczniejszy za małe pieniądze.

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Trochę zieleni w pomieszczeniach

Kolor zielony kojarzony jest głównie z harmonią, spokojem i roślinnością. Większość z nas zachowuje akcenty zieleni na zewnątrz w formie...

Zamknij