Wiosenne bukiety do ozdoby domu

Wiosenne bukiety do ozdoby domu

Kwiaty w domu kojarzą się ze świeżością, z energią, z kolorem. Czekaliśmy na nie długie, zimne miesiące, nic więc dziwnego, że pełne pnącz flakony oraz wazony chętnie ustawiamy w naszych salonach i jadalniach. Najczęściej wybieramy odmiany cebulowe, kojarzone z nową porą roku. Sięgamy po pierwiosnki lub sadzimy nowe rośliny doniczkowe. A z jakich gatunków najlepiej uwić wiosenne bukiety?

Floryści proponują tradycyjne chryzantemy, które niesłusznie kojarzą się wyłącznie z listopadem i wiązankami cmentarnymi.  Do dekoracji domu sięgnijmy po kwiatki drobne, delikatne, różnokolorowe. Połączmy je z tulipanami, żonkilami, irysami, frezjami. Najważniejsze, by we własnym wnętrzu uzyskać efekt bezpretensjonalności, wiosennej swobody. Nasycone barwy łączmy z pastelami, nie szczędźmy naszym oczom soczystej zieleni.

Do wazonów możemy wstawiać też kwiaty polne, zboża i trawy. W sklepie internetowym Leroy Merlin oraz na wielu innych stronach, oferujących sprzedaż dekoracyjnych dodatków, możemy wybrać flakony czy stojaki, pasujące do naszych ulubionych kwiatowych kompozycji. W białym szkle pięknie prezentują się wytworne lilie, zaś słoneczniki świetnie pasują do glinianej butelki.

By wiosenny bukiet długo nas cieszył swym widokiem, często zmieniajmy mu wodę. W kwiaciarniach spotkać można odżywki do kwiatów ciętych, w których moczymy łodyżki, by były silniejsze i trwalsze. Wśród pnączy pomysłowo prezentują się różnokolorowe motylki, biedronki czy subtelne wstążki, podkreślające radony charakter naszej kompozycji. Czym jeszcze wzbogacić taką naturalną ozdobę domu? Gałązkami brzozy, forsycji, ozdobnej wiśni czy wiciami wierzby mandżurskiej. Grunt, by było świeżo, pachnąco, po prostu pięknie!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Telewizory pobudzające zmysły

Pokaż mi Twój telewizor, a powiem Ci kim jesteś. Telewizor to nie tylko zakurzony klamot, zagracający salon. Idealne wnętrze posiada...

Zamknij