9 cech idealnej sypialni

Contact An Agent

Sypialnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w mieszkaniu. Jest swego rodzaju naszym schronieniem. To właśnie tam odpoczywamy po całym dniu i nabieramy sił, by stawić kolejnym życiowym wyzwaniom. Jaka powinna być, by zapewniać nam wszystko czego potrzebujemy? Oto 9 cech idealnej sypialni.

1.Wielkie wygodne łóżko
Z czym kojarzy się sypialnia? Oczywiście z wygodnym łóżkiem. Łóżko dla jednej osoby powinno mierzyć 90 cm szerokości, a dla par najczęściej 140-160 cm (przy długości 200 cm) .

2.Idealna sypialnia powinna być miejscem czystym, niezagraconym.
Mimo iż wielu z nas uwielbia czytać w łóżku nie zamieniajmy sypialni w jedno, wielkie skupisko gazet czy czasopism. Starajmy się unikać wszelkich zbędnych elementów znajdujących się w pokoju.

3.Miejsce na garderobę
W sypialni, najbardziej pożądanym elementem (oprócz łóżka) jest garderoba. Jej wymiary powinny mieć 180cm (szerokość) x 210 cm(głębokość). Wyposażymy ją nie tylko w ubrania, ale także umieścimy w niej koce, ręczniki itp. Do tego zmieszczą się tam buty.

4.Odpowiednia aranżacja okna
Ze względu na przeznaczenie sypialni, jakim jest odpoczynek w oknach coraz częściej pojawiają się ciemne zasłony/rolety. Umożliwiają one odpowiednio ciemną atmosferę sprzyjającą zatrzymywaniu pierwszych promieni słonecznych.

5.Podłoga
Polecaną podłogą do sypialni jest podłoga drewniana.  Jeśli mamy możliwość zainwestujmy również w ogrzewanie podłogowe, które dodatkowo sprawi, że pomieszczenie wyda się bardziej komfortowe i przytulne

6.Jasne barwy
Idąc tropem ogrzewanej podłogi i atmosfery przytulności utrzymujmy sypialnię w kolorach jasnych (jednak niekoniecznie białych). Najcieplejszymi barwami jest czerwień, pomarańcz oraz kolor żółty. Wybierają je zapewnimy otoczeniu przyjazną atmosferę.

7.Dostęp do świeżego powietrza
Nie chodzi oczywiście tutaj o okno, ale np. o balkon. Nawet kilkuminutowe wyjście na zewnątrz niezwykle pozytywnie wpłynie na każdego domownika.

8.Wygodny fotel
Wygodny (bujany) fotel zapewni nam wygodne czytanie książek lub oglądanie filmu w domowym zaciszu.

9.Łazienka
Marzeniem wielu z nas jest posiadanie łazienki w sypialni. Dzięki niej możemy stworzyć nasze mini mieszkanie w całym domu. Dzięki obecności łazienki będziemy mogli również zachować większy zakres prywatności tylko dla siebie.

Czy jest jeszcze jakiś element, o którym warto wspomnieć?

sypialnia

Przeczytaj poprzedni wpis:
prezent walentynki
By rozgrzać sercem. Dosłownie

Walentynki zbliżają się wielkimi krokami. Dla tych, którzy nie mają jeszcze pomysłu na upominek dla drugiej połówki polecamy poduszkę rozgrzewającą...

Zamknij