Jak dekorować okno?

Contact An Agent

Istnieje wiele sposobów na dekorację okien w domu. Obecnie na rynku dostępnych jest sporo różnych propozycji zarówno tych nowoczesnych, jak i tych bardziej tradycyjnych. Wybór jest tak duży, że można mieć problem z podjęciem decyzji.

Czy dekoracja musi być zawsze strojna?

Samo słowo dekoracja nie musi od razu oznaczać czegoś bardzo strojnego. Czasami więcej znaczy mniej, dlatego w wielu przypadkach właśnie takie minimalistyczne rozwiązania sprawdzają się doskonale. Szczególnie we wnętrzach nowoczesnych z dekoracją okien nie ma co przesadzać. Częściej w takich miejscach sprawdzą się raczej proste rolety niż strojne zasłony. Wybór rolet oczywiście jest bardzo duży, można zatem poeksperymentować z kolorem i sposobem montażu, tak by wszystko pasowało do wnętrza pokoju.

Pamiętajmy o dziennym świetle

Gdy tworzymy dekorację okna, powinniśmy pamiętać o bardzo ważnej rzeczy. A mianowicie o tym, aby nie pozbawiać się całego światła dziennego, jakie wpada do wnętrza. Niektórzy, tworząc piękne i wyszukane dekoracje zapominają o tym fakcie. W konsekwencji może i powstaje coś ładnego, jednak co z tego, jeśli w pokoju jest szaro i ciemno. Nie chcemy przecież siedzieć ciągle przy zapalonym świetle. Więcej ciekawych inspiracji i porad znajdziesz pod linkiem http://www.kobiecyelk.pl/o-czym-pamietac-dekorujac-okno/.

conservatory-1031494_960_720

Rozmiar pomieszczenia ma znaczenie

Trzeba wiedzieć, że w większych pomieszczeniach, gdzie mamy większe okna, na pewno możemy sobie pozwolić na odrobinę więcej szaleństwa. Nawet ciężkie, wiszące po bokach zasłony nie przytłoczą bowiem aż tak pomieszczenia, za to będą jego ładną i stylową ozdobą. W małych pokojach natomiast zadbajmy bardziej o lekkość i zwiewność użytych materiałów takich jak woal czy satyna. Na pewno lżej będą prezentowały się firanki krótkie, do parapetu, aniżeli takie do samej podłogi. Czasem w małych pomieszczeniach lepiej sprawdzą się bambusowe rolety, jakie nie zajmują tyle miejsca co firanki i zasłonki, a do tego są bardzo ładną i dyskretną dekoracją każdego okna. Taki drewniany akcent wygląda bardzo naturalnie i stylowo.

Dekoracja okien to dość obszerny temat. Istnieje wiele ciekawych pomysłów i rozwiązań. Nie zapominajmy także, że częścią dekoracji okien mogą być piękne, świeże kwiaty w wazonie albo kwiaty doniczkowe. Będą one prezentowały się ładnie w każdym wnętrzu.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak wyczyścić mosiądz?

Co prawda zielonkawy nalot, który pojawia się na mosiężnych przedmiotach, wygląda szlachetnie, jednak może też nas irytować. Na szczęście są...

Zamknij