Jak dobrać tapetę do pomieszczenia?

Contact An Agent

Mimo że tapety nie cieszą się już tak dużą popularnością, jak jeszcze kilkanaście lat temu, wiele osób w dalszym ciągu decyduje się właśnie na taki sposób dekoracji ścian. Jednak kupując tapetę nie należy kierować się tylko jej wyglądem, ale także przeznaczeniem, czyli rodzajem pomieszczenia, w którym ona się znajdzie.

Tapety do salonu i sypialni

W tym przypadku wybór jest najprostszy. Dobierając tapetę do salonu, sypialni bądź pokoju gościnnego możemy kupić tę, która najbardziej nam się podoba.

W salonie i sypialni najlepiej sprawdzi się tapeta papierowa lub tekstylna. Alternatywnym rozwiązaniem może być również tapeta natryskowa.

Tapety do pokoju dziecięcego

Wybierając tapetę do pokoju dziecięcego, też nie powinniśmy natrafić na trudności. Bez większych skrupułów możesz zdecydować się na niedrogą, wzorzystą tapetę. Co prawda nie będzie ona zbyt wytrzymała, ale za kilka lat zapewne i tak ją zmienisz.

Do pokoju dziecięcego szczególnie polecane są tapety papierowe, ewentualnie tapety z włókna szklanego lub winylowe twarde.

Tapety do kuchni i łazienki

Dobierając tapetę do kuchni lub łazienki musimy być już nieco bardziej rozważni. W pomieszczeniach tych zwykle panuje dość duża wilgotność, więc najlepiej zdecydować się na tapetę wodoodporną i zmywalną.

Do kuchni i łazienki rekomendowane będą tapety winylowe twarde oraz korkowe. Niezłym pomysłem może być także zakup tapety z włókna szklanego, ale już tapety papierowe i tekstylne będą odradzane.

Tapety do przedpokoju

Przedpokój jest pomieszczeniem szczególnie narażonym na zabrudzenia i zniszczenia ścian. Z tego powodu w przedpokoju egzamin zdadzą wyłącznie tapety zmywalne oraz wykazujące odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Najlepszym rozwiązaniem będzie tapeta winylowa, lecz w przedpokoju powinna sprawdzić się również tapeta z włókna szklanego. Urządzając to pomieszczenie unikajmy jednak tapet papierowych.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Styl skandynawski – najmodniejszy trend w aranżacji wnętrz

Zastanawiasz się jak sprawić, aby Twoje mieszkanie było nie tylko modne, ale też eleganckie i stylowe? Odpowiedzą na to jest...

Zamknij