Jak samodzielnie zrobić regał na zabawki?

Contact An Agent

W pokoju malucha nie ma miejsca na nudę. Powinien tętnić kolorami, kształtami i fakturami. Wszystko, by stymulować dziecko do prawidłowego rozwoju i inspirować do twórczego myślenia.

Kupujemy zabawki, bo chcemy, by pociecha miała radość i uczyła się nowych rzeczy. Każdy przedmiot czy zabawka daje nowe doświadczenia i pomaga malcowi zrozumieć otaczający świat (ważne, jest także otoczenie, w którym dziecko przebywa, o urządzeniu pokoju dziecka, dowiesz się tu).

Z czasem jednak ilość pluszowych misiów, lal, samochodów, piłek czy kredek przerasta możliwości przestrzenne pokoju malca. Trzeba nad nimi zapanować i wprowadzić porządek. Jak? Zamiast kupować drogie meble, zróbmy z maluchem kolorowy regał. Dla dziecka będzie to nie tylko fajna zabawa farbami i nożyczkami, ale też nauka sprzątania i porządkowania zabawek. Co musisz przygotować?

Podstawowym materiałem, z którego powstanie półka jest karton oraz pudełka od butów. Możemy wykorzystać wszystkie, które mamy, nawet jeśli ich rozmiary są różne. Przydadzą się również dobry klej (raczej wystrzegajmy się używania zszywaczy przy małym dziecku), nożyce, pędzelki i kolorowe, nietoksyczne farby, wycinanki czy kolorowy papier samoprzylepny (ten będzie lepszy, gdy maluch jeszcze nie używa nożyczek) oraz gruby sznurek.

Po pierwsze z pudełek usuńmy wszystkie naklejki, a następnie ułóżmy je „na sucho” w konstrukcję regału. Z dużego kartonu zróbmy korpus do pudełek, czyli wewnętrzne poziome półki oraz ramę. Wszystko dobrze przyklejmy. Na górnej półce mogą znajdować się mniejsze pudełka, na dolnej większe. Jeśli mamy ciekawy pomysł na inną formę, tym lepiej. Niech to będzie drzewo, kwiat czy koło.

Po wyschnięciu kleju maluch może wkroczyć do pomocy. Ozdabianie! Z kolorowego samoprzylepnego papieru dziecko może samodzielnie odrywać fragmenty kartek i naklejać na pudełka. Może też chwycić po pędzel i farby, z tym z pewnością będzie dużo frajdy. Pozwólmy, by to dziecko zdecydowało o wyglądzie regału, w ten sposób zwiększymy poczucie własnej wartości i pewność siebie u pociechy. Na koniec we frontach pudełek zróbmy otwory i wsuńmy sznurek.

Zawiążmy go od wewnątrz pudełka w supeł, tak, by po pociągnięciu z drugiej strony nie wysunął się ze środka. To będą uchwyty – wygodne i poręczne nawet dla małych rączek. I gotowe! Stąd dowiesz się, jak samodzielnie stworzyć regał do pokoju dziennego.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Czy warto stosować taśmy led?

Taśma LED w aktualnych czasach jest bardzo często wykorzystywanym elementem stosowanym w oświetleniach domów, ale także w ogrodach. W związku...

Zamknij