Jak zaaranżować nowoczesną kuchnię?

Contact An Agent

Współczesne wnętrzarskie trendy dążą do minimalizmu. Zarówno meble, jak i sprzęty mają nieskomplikowaną formę i wyróżniają się funkcjonalnością. Jak zatem zaaranżować nowoczesną i elegancką kuchnię? Oto kilka elementów, jakich nie może zabraknąć w modnie urządzonym pomieszczeniu.

Kuchnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. Pomieszczenia w nowoczesnej odsłonie są szczególnie interesujące – zastosowane w nich rozwiązania zachwycają nie tylko swoją estetyką, ale również praktycznością.

Bezuchwytowe fronty

kitchen-673727_1280

Fronty mebli kuchennych pozbawione uchwytów to trend, który utrzymuje się we wnętrzarskiej modzie od kilku lat. Takie rozwiązanie sprawia, że powierzchnia mebli jest jednolita i elegancka. W tym przypadku szafki otwieramy za pomocą specjalnych zagłębień znajdujących się w ich górnej części. Jest to rozwiązanie praktyczne, ponieważ dzięki niemu unikamy ryzyka uderzania się o wystające uchwyty.

Nie taki zwykły okap

kitchen-673729_1280

Nowoczesne sprzęty kuchenne takie jak okap czy lodówka, wyróżniają się skutecznym działaniem. Dzięki nim przechowywanie artykułów spożywczych, czy gotowanie jest jeszcze wygodniejsze. Jednak mają one także niebanalny wpływ na wygląd kuchni. Szczególną rolę spełniają tu okapy kuchenne. Te najciekawsze przełamują tradycyjną formę pochłaniaczy czy wyciągów i mają naprawdę interesujące kształty. Nowoczesny okap kuchenny to obok lampy wiszącej, wnętrzarska kropka nad „i” w aranżacji kuchni. W artykule: Elegancki dodatek i ważny element wyposażenia kuchni – okap kuchenny – jaki wybrać? znajdziemy wskazówki, które pomogą dobrać okap kuchenny do charakteru naszej kuchni.

Na błysk

Innym wyznacznikiem nowoczesnych aranżacji są błyszczące powierzchnie. Możemy zdecydować się na połyskliwe wykończenie frontów, a także szkliwione płytki na ścianach oraz podłodze. Wbrew pozorom nie jest to niepraktyczne zastosowanie, ponieważ zacieki czy plamy łatwo usunąć z błyszczącej powierzchni nawet za pomocą suchej ściereczki.

Ponadto dopełnieniem nowoczesnej stylizacji będą dodatki – najlepiej takie o prostej formie, które będą się dobrze komponowały z pozostałym wystrojem.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Okno nie musi być nudne. Jak je ozdobić?

Okna znajdują się w każdym domu i w każdym mieszkaniu – można je nazwać podstawowym elementem wyposażenia pomieszczeń domowych. Praktycznie...

Zamknij