Jaki filtr do wody sprawdzi się w domu?

Contact An Agent

Jakość wody z twojego kranu pozostawia wiele do życzenia? W takim przypadku warto pomyśleć o zakupie filtra do wody, z którego z powodzeniem i bez obaw możesz korzystać w warunkach domowych.

Dostępne w sklepach filtry różnią się między innymi technologią uzdatniania wody. W gospodarstwach domowych najczęściej stosowane są filtry zmiękczające wodę, węglowe oraz wykorzystujące zjawisko odwróconej osmozy.

Technologie filtrowania wody

Stosowanie zmiękczacza wody może mieć zbawienny wpływ na stan naszych urządzeń AGD, jak również na skórę czy włosy. Nie gwarantują one jednak oczyszczenia wody z wielu związków chemicznych i organicznych. W takiej sytuacji możemy rozważyć montaż dodatkowego filtra węglowego w kuchni.

Filtry węglowe zazwyczaj połączone są z systemem filtrów sedymentacyjnych, dzięki czemu oczyszczają wodę z zanieczyszczeń mechanicznych, chemicznych i mikrobiologicznych. Ten filtr do wody może być montowany w kuchni lub łazience. Znacząco poprawia smak, zapach oraz kolor wody, a ponadto doskonale uzdatniają ją do spożycia czy gotowania.

Zjawisko odwróconej osmozy natomiast oczyszcza wodę ze wszystkim związków, niestety także korzystnych, takich jak minerały. Z tego powodu równolegle z filtrami stosowane są mineralizatory wody. Poważną wadą tego typu filtra jest jednak bardzo wysokie zużycie wody.

Najpopularniejsze rodzaje i główne parametry filtrów

Podstawowy podział filtrów do wody uwzględnia sposób ich budowy oraz montażu. W związku z tym wyróżniamy filtry nakranowe, naszafkowe, podzlewowe, łazienkowe i centralne.

Przed zakupem powinniśmy też zwrócić uwagę na najważniejsze parametry filtrów, wśród których wymienia się wydajność, rozmiar filtra i przyłącza, maksymalne ciśnienie pracy i maksymalne ciśnienie uderzeniowe, temperaturę pracy oraz żywotność wkładów i lamp UV.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Styl retro

Trend na postarzanie króluje już na dobre. Również autentyczne starocie – meble i dodatki wracają do łask. To wszystko oznacza,...

Zamknij