Jakie mamy rodzaje stojaków do choinki?

Contact An Agent

Wydaje się, że wybór stojaka na choinkę to prosta sprawa i nie ma się nad czym zastanawiać, ale to tylko pozory. Naprawdę mamy nad czym myśleć, ponieważ technologia produkcji stojaków poczyniła znaczące postępy. Dzięki temu w sklepie znajdziemy różne modele, nie tylko klasyczne.

Mały budżet – słaby stojak

Pierwszy rodzaj to stojaki budżetowe, które są wybierane przez wielu ludzi. To na pewno nie dziwi, bo ich największą zaletą jest cena, a każdy z nas poszukuje oszczędności. Za taki stojak zapłacimy około 30 złotych. To metalowa konstrukcja, jak i popularne, tak zwane plastikowe “miski” z trzema plastikowymi śrubami. Niestety, taka konstrukcja nie jest zbyt trwała, a poza potrafi rysować podłogę. Jeśli więc szukamy oszczędności, to można się na to zdecydować, ale nie oczekujmy cudów.

Modele trochę droższe i lepsze

Oczywiście, lepiej dołożyć trochę pieniędzy i kupić lepszy model. Bardziej stabilny, lepiej wykonany. Nie taki z prostymi, dokręcanymi śrubami, lecz z połączonymi stalową linką chwytakami. Łatwo go zamontować, trzeba po prostu zacisnąć, nadeptując na umieszczony z boku pedał. Takie rozwiązanie gwarantuje właściwe zamocowanie pnia i to bez pomocy drugiej osoby.

Taki lepszej jakości stojak kosztuje już ponad 70 złotych. Oczywiście jest to zależne od rozmiaru choinki, którą w nim umieścimy. Mimo wyższej ceny mamy pewność, że posłuży nam zdecydowanie dłużej niż model budżetowy. Można też pomyśleć o własnym stojaku, więcej informacji na ten temat znajdziesz w artykule Szukasz idealnego stojaka pod choinkę? Możesz zrobić go sam!

decoration-bokeh-christmas-xmas-6297

A może coś pośrodku?

Inną opcją są stojaki, których koszt kształtuje się od 40 do 65 złotych. Są to modele pośrednie, które mają wady tańszych stojaków i zalety droższych, pytanie więc jest takie, czy warto w ogóle rozpatrywać ten zakup? Na pewno jak uda nam się znaleźć solidny stojak w okolicach 40-45 złotych, to warto pomyśleć o takim zakupie, jednakże jeśli mamy zapłacić ponad 60 złotych, to już lepiej wybrać model, który opisaliśmy kilka zdań wcześniej.

Gwarantuje on bowiem najlepszą jakość za rozsądną cenę. Można też znaleźć designerskie modele, które mogą kosztować grubo ponad 100 złotych, ale to już wybór dla nielicznych.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Suną sanie mikołaja, słychać dzwonków cichy śpiew

Jesteś zirytowany tym, jak szybko święta Bożego Narodzenia wkraczają do codzienności, przede wszystkim za sprawą sklepów i nachalnego marketingu? Wkurzasz...

Zamknij