Jakie są rodzaje umywalek?

Contact An Agent

Umywalka jest jednym z najczęściej wykorzystywanych urządzeń sanitarnych w łazience. Kiedyś królowały białe ceramiczne umywalki mocowane do ściany. Obecnie wybór modeli i kolorów jest tak duży, że ciężko nam podjąć decyzję o wyborze odpowiedniej umywalki do naszej łazienki.

Umywalkę powinniśmy dobrać do wielkości, stylu i kolorystyki naszej łazienki. Mimo że obecnie możemy wybierać spośród całej palety kolorów, to najczęściej w naszych domach pojawiają się jednak tradycyjne białe umywalki. W nowoczesnych wnętrzach coraz częściej decydujemy się na umywalki w wyraźniejszych kolorach: czarnym lub czerwonym. Na rynku dostępnych jest wiele modeli umywalek, które różnią się nie tylko kolorem, ale także sposobem montażu i materiałem, z którego są wykonane.

Materiał

Najbardziej znane są nam umywalki ceramiczne. W sprzedaży najwięcej jest umywalek wykonanych właśnie z takiego materiału, jednak czasem okazuje się że różnica cenowa między umywalkami ceramicznymi jest ogromna. Zależy to przede wszystkim od jakości materiału. Niektóre umywalki są dodatkowo pokrywane specjalną powłoką, która zapobiega osadzaniu się brudu. Dostępne są także umywalki z ceramiki barwionej w masie, dlatego wybór koloru nie jest ograniczony wyłącznie do białego.

umywalka

Sposób montażu

 Umywalki możemy podzielić również ze względu na sposób ich montażu, który często zależy od wymiarów i wagi umywalki. Bardzo często za pomocą śrub montujemy umywalki bezpośrednio do ściany. Jest to rozwiązanie stosowane do tradycyjnych umywalek, które nie są zbyt ciężkie. Dodatkowo podpieramy jest postumentem lub półpostumentem, za którymi ukryje się także mało estetyczny syfon. Możemy także kupić w komplecie umywalkę nałożoną na szafkę. Dzięki temu zyskujemy miejsce na środki chemiczne. Coraz popularniejsze są umywalki stawiane na blacie. Stosowane są szczególnie w nowoczesnych wnętrzach, do których idealnie pasują. Umywalkę możemy także wpuścić w blat w całości lub w połowie, a także podwiesić od spodu.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jakie kwiaty wybrać na balkon?

Może się wydawać że kwiaty balkonowe do domena mieszkań w blokach. Jednak w domach jednorodzinnych kwiaty doniczkach pojawiają się na...

Zamknij