Łazienka w sypialni

Contact An Agent

Łazienka w sypialni to dosyć nowy trend – bardzo oryginalny, ale nie dla wszystkich. Nie każdy ma tyle odwagi, żeby łączyć ze sobą dwa pomieszczenia przeznaczone do dwóch różnych czynności. Nie każdy ma warunki do tego, aby ta aranżacja była udana i wygodna dla użytkowników.

Przede wszystkim, takie połączenie sprawdza się dla singli lub par bez dzieci. Osoby mieszkające samodzielnie mogą czuć się „na swoim podwórku” swobodnie, bez względu na to, czy kąpią się w łazience, czy w sypialni. Przy mieszkaniu we dwoje sprawa trochę komplikuje się, kiedy trzeba skorzystać z toalety. Pomimo wszystko, łazienka w sypialni ma swoje zalety – w niewielkich mieszkaniach pozwala na „uwolnienie” przestrzeni. Po drugie – aranżacja takiego wnętrza nie jest łatwa, ale może dać zaskakujące efekty.

Kobiety przeważnie preferują ciepłe i przytulne wnętrza, dlatego wybierają naturalne materiały – drewno, kamień. Połączenie sypialni z łazienką może być bardzo efektowne, bo dobrze dobrane sprzęty stanowią ozdobę wnętrza. Wanna w stylu retro na metalowych nóżkach lub efektowna komoda lub szafka, do której można schować ręczniki, środki czystości i kosmetyki – wszystko to może łączyć funkcje praktyczne i estetyczne.

Bardzo dobrze sprawdza się wystrój w stylu nowoczesnym, czy tak zwanym hi-tech. To propozycja przede wszystkim dla mężczyzn, którzy lubią modne gadżety, nowinki techniczne i surowy styl. Geometryczne kształty mebli łazienkowych, prosta forma, raczej chłodne kolory: czerń, biel, szarości, błękity. Do tego nowoczesne sprzęty, na przykład baterie łazienkowe, które włączają się bez dotykania, czyli na fotokomórkę. Jeżeli nie ma miejsca na wannę, to wystarczy prysznic, który może być bardzo sprytnie ukryty we wnętrzu.

Przeczytaj poprzedni wpis:
sufit podwieszany
Sufit jako (funkcjonalna) dekoracja

Aranżując wnętrze dużą uwagę zwraca się na wykończenie ścian i podłóg. Jednak również sufit może być wspaniałą dekoracją. Nie musi...

Zamknij