Otul swoje okno na zimę

Contact An Agent

Udekorowane okno nadaje charakter i ciepło całemu wnętrzu. W szczególności ciepło jest dla nas ważne w zimowe dni, kiedy myślimy tylko o tym co zrobić, aby w domu było cieplej. Jak wiadomo, okno nie tylko wpuszcza światło do pokoju, ale i mroźny wiatr. W takim razie jaką zasłonę lub firanę wybrać, aby ocieplić okno?

Zasłona dla rozgrzania atmosfery

 Wybierając zasłonę, firankę lub żaluzję ważne jest, aby kierować się materiałem i jakością. Aby okno wpuszczało jak najmniej zimna, można zawiesić zasłonę z grubej tkaniny. Czym grubszy materiał, tym cieplejsze wnętrze. Nie przejmujmy się tym, że przez nie będzie mało światła w pokoju. Będzie go tyle ile potrzeba. W dzień zasłonę powinna być rozsunięta. Oprócz grubości, materiał powinien być miękki. Nada to lekkości, delikatności wnętrzu. Kolor dekoracji jest bez znaczenia. Zima jednak kojarzy się z bielą. Jeżeli chcemy ocieplić wnętrze wybierzmy żywe kolory. Nasycona barwa podniesie temperaturę w domowym zaciszu.

Co zrobić gdy pod oknem jest grzejnik?

W takim wypadku zasłony powinny być dopasowane długością i sięgać lekko za parapet. Jeżeli chcemy dodać wnętrzu trochę fantazji, wybieramy długą zasłonę i upinamy. Do tradycyjnych produktów wspomagających układanie należą specjalne uchwyty, można również zakupić dekoracyjny frędzel. Możemy także upiąć zasłonę w mniej profesjonalny sposób – wstążką. Związujemy tak, aby powstała duża, sztywna i szykowna kokarda.

 zasłona

 

 

 

 

Zadbaj o delikatność wnętrza

Aranżację można dopełnić zawieszając firanę. Nie koniecznie taką, jak za czasów naszych babć – wykrochmaloną i koronkową. Nowością będą tzw. makarony w oknie, bądź też delikatna, kolorowa tkanina. Będzie wtedy modnie i ciepło.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Zasłoń się – wybieramy rolety do mieszkania

Docelowo rolety mają nam ułatwić funkcjonowanie w naszym mieszkaniu – za dnia chronią nas przed nadmiarem słońca, wieczorami osłaniają od...

Zamknij