Tynk bawełniany

Contact An Agent

Tynk bawełniany zwany tynkiem japońskim, mimo iz ma już ponad 300 lat, w Polsce nie jest dość znany. A powinien. Jego zastosowanie pozwala zmienić zwykłą ścianę w dośc niespotykaną i niecodzienną. 

Z czego się składa tynk bawełaniny?
Tynk bawełniany składa się z bawełny, celulozy, miki, brokatu oraz kleju roślinnego.

Dlaczego tynk bawełniany jest tak wyjątkowy?
Tynk bawełniany to przede wszystkim niespotykane piękno Twojej ściany. Wielka baza kolorów i wzorów sprawia, że barwa dostosuje się do każdego indywidualnego wnętrza. Pasuje do nowoczesnego, eleganckiego i eksluzywnego wnętrza.

Jakie właściwości posiada tynk?
Tynk japońśki wśród swoich właściwości wyróżnia regulację wilgotności pomieszczeń, doskonale pokrywa nierówności ścian, nie pęka, co ważne nie przyciąga także kurzu, a także jest łatwy w nakładaniu.

Jak się nakłada tynk bawełniany?
Nakładanie tynku bawełnianego jest dość proste. Na początku do pojemnika w którym będziemy rozrabiać tynk nalewany kilka litrów ciepłej wody (ciepła woda to bardzo ważny element). Kolejno, niewielkimi partiami wsypujemy tynk. Mieszamy go ręcznie, aż do rozpuszczenia wszelkich grudek będących w mieszaninie. Tynk odstawiamy na ok 120 minut w celu dokładnego rozpuszczenia kleju. Następnie nakładamy go pacą plasikotwą. Jedno opakowanie starcza przeważnie na 3m2, dlatego warto jest zaznaczyć sobie taki obszar by tynk został optymalnie zużyty.

 

Jeśli nie masz pomysłu na dekorację wnętrz, warto pomyśleć o tynku dekoracyjnym. Z pewnością można dopasować go do każdego pomieszczenia, a tym samym nadać mu nowego charakteru.

Źródło zdjęć : http://www.pieknesciany.pl

Przeczytaj poprzedni wpis:
Dodatki do kuchni w stylu vintage

Moda na wnętrza w stylu vintage trwa już dobre kilka lat. Kuchnia to pomieszczenie, gdzie styl ten wpasowuje się idealnie....

Zamknij