Wybieramy łoże małżeńskie

Contact An Agent

Na samym wstępie wpisu trzeba zauważyć, że jednak stereotypy wciąż są wśród nas. Uważa się, że łoże małżeńskie może służyć wyłącznie małżeństwom, a to przecież co najmniej nie prawda. W dużych łóżkach może spać każdy, bez względu na stan cywilny, płeć i wiek. Łóżka w rozmiarze 200 x 200 są coraz bardziej popularne również wśród singli. Każdy przecież lubi się wysypiać i żąda wygody.

Dlatego właśnie w dzisiejszym wpisie opisze łoża (nie)małżeńskie. Na samym początku trzeba się zastanowić nad tym, czy ma to być rozkładana kanapa, gotowe łóżko czy materac ze stelażem. Dużo w tym momencie zależy od tego, czy mamy sypialnię jako oddzielne pomieszczenie, czy nasza sypialnia jest jednocześnie naszym salonem. Generalnie załóżmy jednak, że sypialnia to oddzielne pomieszczenie w naszych czterech kątach. Najbardziej praktycznym rozwiązaniem najczęściej okazują się materace ze stelażem. A to za sprawą tego, że w każdym momencie możemy wymienić materac i stelaż osobno, na przykład w przypadku uszkodzenia jednej z części. W przypadku gotowych rozwiązań trzeba wymienić całość. Dzięki zastosowaniu materaca można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. Wszystko jednak zależy od ceny materaca, która jest uzależniona od stopnia komfortu.

Sam stelaż można już kupić za kilkaset złotych. Materace rozpoczynają się od 500 zł za rozmiar 160 x 200. Górna granica może przekraczać kilka tysięcy, najczęściej jednak są to około 2 tysiące złotych. To, ile wydamy na materac, zależy od tego, jakie jest nasze przywiązanie do tego mebla. Jeśli ma nam służyć przez długie lata, warto zainwestować. Jeśli jednak planujemy za dwa-trzy lata je wymienić, nie będzie to miało sensu. Ściśle związana z komfortem jest cena. Im materac wygodniejszy, tym będzie droższy. Warto zastanowić się nad tym droższym rozwiązaniem wtedy, jeśli nie mamy zbyt wiele czasu na sen. Jeśli, na przykład, śpimy po 5 godzin dziennie, potrzebujemy mieć maksymalnie wygodne łóżko, które sprawi, że po krótkiej nocy będziemy wypoczęci. Taki materac powinien być w miarę twardy, ponieważ zbyt miękki sprawi, że będzie nas bolał kręgosłup. Nie przesadzajmy też w drugą stronę, gdy materac będzie zbyt wygodny, to nie będziemy potrafili zmusić się do wyjścia  z łóżka. Każdy materaca musi być przystosowany konkretnie pod dane osoby, nie ma jednego przepisu na wygodne łóżko. Najlepiej samemu się w sklepie położyć i sprawdzić. W dzisiejszych czasach to normalne.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Mała łazienka – wielkie możliwości?

I tak i nie. Mała łazienka może być w pełni funkcjonalna, ale tylko wtedy, jeśli rzeczywiście postaramy się o to,...

Zamknij