Wybieramy łóżko do sypialni!

Contact An Agent


Jak wiadomo każdemu tak jak najważniejszy w jadalni jest stół, tak w sypialni najważniejsze jest łóżko. Jego wybór zależy od tego jak w przyszłości będziemy się wysypiać, a zatem także i od naszego samopoczucia.

W łóżku spędzamy codziennie od 6-8 godzin. Warto zatem aby było na prawdę komfortowe.
W czasie snu nasze ciało i umysł regenerują się. Dlatego podstawowym aspektem podczas zakupu łózka jest to jaki komfort snu nam zapewnia. Nie łudźmy się, że piękne łózko zawsze da nam stuprocentowe zadowolenie. Bywa bowiem, że luksusowe łóżka wcale nie oznaczają wygody.

Na pierwszy rzut oka wszystkim wydaje się wręcz banalne zakupienie nowego modelu łóżka. Czy jednak rzeczywiście tak jest? Nie do końca. W sklepach mamy bowiem do wyboru nie tylko materiał z jakiego jest wykonany, ale także rodzaj materaca, wielkość skrzyni itp.

Materiał
Najbardziej polecanym i jednocześnie najzdrowszym materiałem jest drewno. Nie ma się co temu dziwić w końcu do produkcji mebli, podłóg jest wykorzystywany od wieków. Najmocniejsze jest drewno lite, które nie zawiera żadnych domieszek i jednocześnie nie wpływa negatywnie na nasz organizm.

Drewno nie musi być także nudnym materiałem. Jego faktura, jak i kolory są bardzo różne, mogą zatem idealnie wkomponować w całą aranżację.

Drewno w porównaniu z bardzo często używanymi płytami pilśniowymi jest dużo droższe. W porównaniu jednak z jego wytrzymałością dużo bardziej mocne. Zatem jeśli zależy nam, aby mebel służył nam na wiele lat nie warto oszczędzać.
Z jakiego drewna najczęściej produkowane są łóżka? Wszystko zależy od producenta, ale bardzo często można spotkać łóżka dębowe, bukowe, sosnowe, olchowe.

Najtwardsze jest drewno dębowe. Jest prawie całkowicie odporne na ścieranie i uszkodzenia. Drewno bukowe odróżnia się od innych przede wszystkim wyglądem, w jego strukturze bardzo wyraźnie bowiem zaznaczają się wszystkie słoje. Łatwe do obróbki jest natomiast drewno bukowe.

Co powinniśmy sprawdzić przy zakupie?

  • Elementy łączenia, za pomocą czego są skręcone wszystkie części łóżka, czy są to śruby, czy łączenia trwałe,
  • Rozmiar łóżka nie powinien być mniejszy niż 90×200 cm dla jednej osoby, i 160×200 cm dla dwóch osób, najwygodniejsze są jednak te o szerokości 180 cm,
  • Kolor łóżka musi pasować do całego wnętrza sypialni, klasyczne łózko będzie najbardziej uniwersalne,

Jeśli to możliwe od razu zakupmy wraz z łóżkiem materac, w ten sposób nie tylko dopasujemy idealnie jego rozmiary, ale także sprawdzimy, czy akurat przy takim łóżku jest wygodny. Ponadto wybierzmy uniwersalne rozmiary materaca bo tylko takie zapewnia nam szybki dobór prześcieradła.

Nie wstydźmy się zapytać o radę sprzedawcy. On najlepiej doradzi nam odpowiedni model łóżka po wysłuchaniu wszystkich naszych priorytetów.

luksusowa lazienka

Przeczytaj poprzedni wpis:
Choinka 2012

Możemy podążać za najnowszymi świątecznymi trendami, ale też całkowicie je zignorować, przystrajając wigilijne drzewko według własnego widzimisię. Oto jednak kilka...

Zamknij