Zalety pralki pod zabudowę

Contact An Agent

Urządzenie małej łazienki to nie lada wyzwanie – poczynając od zaaranżowania wszystkiego tak, by pomieszczenie wydawało się większe, niż jest w rzeczywistości pozostaje jego praktyczne wyposażenie. Często jednak w niewielkim wnętrzu miejsca brakuje nawet na najbardziej podstawowe sprzęty AGD.

Wtedy główną rolę w aranżacji odbywa nie nasz gust i zmysł artystyczno-przestrzenny, a pragmatyzm – ustawienie wszystkiego tak, by miało przysłowiowe ‘ręce i nogi’ wcale nie jest proste. Stąd często bierze się pomysł, by pralka powędrowała do kuchni. Jest to rozwiązanie nad wyraz popularne i wygodne. Oczywiście taki sprzęt w kuchni, by nie zrujnował wystroju, powinien być odpowiednio ukryty.

Dlatego coraz większą popularność zyskują pralki pod zabudowę właśnie. By ułatwić ich montaż, mają skonkretyzowane wymiary: mierzą od 83 cm do 85 cm wysokości, 60 cm szerokości oraz 55 cm głębokości. Ze względu na ten fakt, łatwo zawczasu ocenić gdzie będzie najwygodniej ustawić w kuchni sprzęt i przygotować wnękę. W tej kwestii musimy być jednak bardzo uważni, bowiem możliwości ewentualnej korekty ustawienia urządzenia będzie bardzo ograniczona. Stąd od razu powinniśmy się zastanowić, gdzie podłączyć pralkę – doprowadzenie prądu i odpływu to kluczowe kwestie. W związku z faktem, że pralek nie powinno się podłączać pod przedłużacz musimy wziąć pod uwagę, że standardowa długość kabla wynosi około 1,5 m.

Następnie warto zostawić około 10 cm wolnego miejsca pomiędzy ściankami urządzenia a zabudową. Mimo że pralki przeznaczone pod zabudowę charakteryzują się mniejsza skłonnością do wibracji i ‘wędrowania’ to wciąż pozostają pralkami – podczas wirowania sprzęt potrafi się delikatnie przesunąć, zatem żeby ochronić całość warto pozostawić trochę wolnej przestrzeni.

Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu zyskamy pewność, że pralka pod zabudowę będzie funkcjonować zgodnie ze swoim przeznaczeniem, a my oszczędzimy sporo miejsca w łazience. Częstą obawą jest również fakt, że urządzenie oszpeci dopieszczoną aranżację kuchenną – o to również nie ma strachu ze względu na fakt, że pralka będzie doskonale ukryta i po zamknięciu maskownicy praktycznie niewidoczna. Jeśli dodatkowo wybierzemy pralkę, która pracuje cicho nawet podczas prania nie będziemy sobie zdawać sprawy z jej obecności.

foto: iloveconor.com / Foter / CC BY

Przeczytaj poprzedni wpis:
Usuwanie tapet

Z tapetami przez wiele lat użytkowania mogą dziać się różne rzeczy - zabrudzenia, odklejenia, dziury i inne uszkodzenia na pewno...

Zamknij