Jak niewielkim kosztem odmienić aranżację kuchni?

Contact An Agent

Czy odmiana aranżacji kuchni możliwa jest bez przeprowadzania kosztownego remontu? Oczywiście! Wystarczy zastosować kilka sprawdzonych wnętrzarskich trików, aby pomieszczenie zyskało zupełnie nowy blask. Oto kilka skutecznych metod na renowację kuchni bez wielkich nakładów finansowych.

Wystrój kuchni, podobnie jak jej funkcjonalność, ma ogromne znaczenie dla klimatu, jaki panuje w pomieszczeniu. Jeśli nie możemy już patrzeć na fronty szafek lub płytki, możemy łatwo zmienić ich wygląd.
Poniżej kilka pomysłów na odmianę Twojej kuchni. Dla tych, którzy chcą czegoś więcej polecamy aranżacje wnętrz – profil na Facebooku, który podbija serca Polaków.

Fronty kuchenne i blaty

malowanie, odświeżanie ścian

Meble są jednym z najważniejszych elementów wyposażenia kuchni. Kolor ich frontów jest pierwszą rzeczą, jaką możemy łatwo zmienić. Wystarczy zakupić specjalną farbę do mebli np. taką przeznaczoną do płyt MDF i nadać powierzchni nową barwę. Z kolei jeśli w naszej kuchni znajduje się drewniany blat, zadanie jest jeszcze łatwiejsze. Wystarczy zeszlifować starą powłokę i do malowania zastosować olej w innym odcieniu. Jest tez sposób na subtelniejsze zmiany. Powiew świeżości do aranżacji kuchni mogą wnieść już nawet tak poste dodatki, jak uchwyty.

Wokół stołu

Równie wdzięcznym elementem pozwalającym na wprowadzenie powiewu świeżości w kuchni jest stół. Mebel można po prostu przestawić w inne miejsce, przykryć obrusem w nowej barwie czy przemalować. Duże pole do popisu dają stoły drewniane, które możemy odnowić samodzielnie i np. pomalować na biało. Dodatek w stylu skandynawskim może sprawić, że pomieszczenie zyska na lekkości. Więcej ciekawych informacji na temat rozmieszczenia mebli kuchennych można przeczytać w artykule pt. 2 w 1, czyli jak urządzić kuchnię z jadalnią?

Ściany

pustaki_szklane_detale2

Równie dobrym sposobem na odmianę w kuchni jest malowanie. Warto jednak pamiętać, że możemy pomalować całe ściany – również te ich fragmenty, które są pokryte płytkami ściennymi. Co więcej powierzchnia pomalowana farbą jest odporna na zmywanie, dlatego przemalujemy płytki również w pobliżu blatów roboczych oraz kuchenki.

Ponadto nic tak nie odświeży stylizacji jak dodatki. Niewielkim kosztem możemy wymienić różnego rodzaju kuchenne przybory i stojaki, dzięki którym pomieszczenie z pewnością zyska ciekawszy wygląd.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak zaaranżować nowoczesną kuchnię?

Współczesne wnętrzarskie trendy dążą do minimalizmu. Zarówno meble, jak i sprzęty mają nieskomplikowaną formę i wyróżniają się funkcjonalnością. Jak zatem...

Zamknij