Wnętrzarski recykling, czyli nowe życie starych przedmiotów

Wnętrzarski recykling, czyli nowe życie starych przedmiotów

Stara drabina, puszki po przetworach, słoiki, a nawet opony samochodowe – wszystkie te przedmioty możesz z powodzeniem wykorzystać w aranżacji mieszkania lub ogrodu. Wnętrzarski recykling to świetny sposób na wykończenie pomieszczeń w niesztampowym stylu oraz doskonała okazja do samodzielnego wykonania mebli czy ozdób. Oto kilka inspirujących pomysłów, które możesz wykorzystać w swoim domu.

Praktycznie w każdym garażu lub schowku obok przedmiotów przydanych, można znaleźć różnego rodzaju rupiecie, które od dawna nie spełniają swojej roli. Ze starej, drewnianej drabiny możesz wykonać półkę, a z wysłużonej europalety stolik lub fotel. Tego typu elementy można wykorzystać właśnie do wnętrzarskich eksperymentów.

Meble ogrodowe i dekoracje

euro-pallets-1160806_1280

Ogród jest szczególnie wdzięcznym polem do popisu jeśli chodzi o nowe spożytkowanie starych przedmiotów. Urządzając swój taras i jego najbliższe otoczenie możesz bowiem wykorzystać np. stare skrzynki po owocach, europalety, czy stare opony samochodowe. Te ostatnie będą wyglądać znakomicie w roli gazonów ogrodowych czy doniczek. Szczególnie ciekawy efekt uzyskasz, jeśli pomalujesz je na ciekawy kolor. Ponadto możesz wykonać ozdoby ogrodowe z opon np. w postaci wiszących kwietników czy siedzisk.

Butelki i słoiki

Szklane pojemniki i naczynia są równie przydatnym materiałem do wnętrzarskiego recykling. Słoiki i butelki można pomalować i ozdobić np. skrawkami materiału. W tak odmienionych słoikach znakomicie będą prezentować się np. sadzonki ziół. Z kolei butelki mogą służyć jako wazony dla kwiatów ozdobnych lub gałęzi. Co więcej przygotowując tego typu ozdoby możesz pozwolić sobie na sezonowość – jeśli do szklanego słoika przykleisz np. jesienne liście, po zakończeniu sezonu z czystym sercem możesz dekorację wyrzucić – za rok równie łatwo wykonasz przecież kolejną.

Co więcej w projektach typu DIY znakomicie sprawdzają się nie tylko produkty, które kiedyś służyły w twoim gospodarstwie domowym. Świetnym pomysłem jest również wykorzystanie tego co daje nam natura – patyki, szyszki czy wspomniane już wcześniej liście. Ozdobione nimi puszki, słoiki czy inne tego typu produkty będą prezentować się jeszcze lepiej.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Diabeł tkwi w szczegółach, czyli dekoracje, które odmienią wygląd łazienki

Remont łazienki to trudne i kosztowne przedsięwzięcie. Jeśli jednak wystrój pomieszczenia już nie odpowiada naszemu poczuciu estetyki, możemy łatwo odmienić...

Zamknij