Jak zaaranżować pokój dla nastolatka?

Jak zaaranżować pokój dla nastolatka?

Aranżacja pokoju dla dziecięcego to trudne zadanie, a co dopiero wystrój wnętrza przeznaczonego dla nastolatka? Jest to z pewnością niemałe wyzwanie aranżacyjne, dlatego wykańczając pokój dla swojego nastoletniego dziecka, warto mieć na uwadze kilka istotnych elementów. Dzięki nim nawet zbuntowany nastolatek będzie się czuł wspaniale we własnych czterech kątach.

Stare powiedzenie mówi, że małe dzieci to mały kłopot, duże z kolei oznaczają znacznie większe komplikacje. Niezależnie od tego, ile prawdy jest w tym porzekadle, w aranżacji wnętrz w pewnym sensie znajduje odzwierciedlenie – wystrój pokoju nastoletniego dziecka jest znacznie trudniejszy, niż kilkulatka. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci uporać się z tym zadaniem, a inspirujące przykłady oraz więcej porad znajdziesz na http://houseofsolutions.pl/jaki-powinien-byc-pokoj-mlodziezowy/

Pogodzić interesy rodzica i dziecka

home-820389_1280

O ile aranżując pokój małego dziecka można w zasadzie postępować zgodnie z własnym gustem, o tyle w pokoju nastolatka takie rozwiązanie z pewnością już nie przejdzie. Aby twoje dziecko faktycznie dobrze czuło się w swoim pokoju, musisz dać mu prawo do głosu w kwestii wystroju. Nie oznacza to jednak, że musisz przystać na nieestetyczne plakaty wyrwane z magazynów. Zamiast nich możesz zamówić lub wydrukować podobizny idoli twojego nastoletniego dziecka. W takim przypadku wydruki możesz utrzymać w zbliżonej stylistyce.

Ważne jest także, aby pokój nastolatka licował z jego zainteresowaniami. Jeśli Twoje dziecko wykazuje duże zainteresowanie światem i podróżami, przytwierdź do ściany naklejkę magnetyczną z mapą. Podobnych elementów wystroju, dedykowanych do konkretnych zainteresowań znajdziesz bardzo wiele.

Więcej funkcjonalności

cat-1447994_1280

Pokój nastoletniego dziecka musi być ponadto dostosowany do podejmowania gości – wspólna nauka czy po prostu spotkanie towarzyskie z kolegą lub koleżanką wymagają trochę innej organizacji wnętrza. Obok miejsca do nauki czy spania warto zatem uwzględnić w aranżacji pokoju wygodne miejsce do siedzenia – może to być np. składana sofa lub siedzisko wykonane z palet i pokryte poduszkami. Innym ciekawym pomysłem tego typu będzie krzesło brazylijskie lub hamak.

W pokoju dla nastolatka nie może zabraknąć dobrze wyposażonego biurka – powinno być ono na tyle duże, aby można na nim było swobodnie korzystać z komputera oraz z notatników. Ponadto należy także pamiętać o przynajmniej kilku szafkach czy kontenerach do przechowywania, poza zwykłą szafą na ubrania.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak i gdzie przechowywać książki?

Aranżując dom lub mieszkanie, często zastanawiamy się, jak i gdzie przechowywać zgromadzony przez lata księgozbiór. Gdzie wygospodarować miejsce na książki,...

Zamknij