O czym pamiętać ozdabiając dom z zewnątrz lampkami?

O czym pamiętać ozdabiając dom z zewnątrz lampkami?

Ludzie dzielą się na tych, którzy z dużym spokojem i dystansem podchodzą do tematu świąt, oraz na takich, którzy bardzo lubią wszystko, co ze świętami związane. Ta druga grupa osób czerpie dużo przyjemności z przedświątecznej gorączki i robi wszystko, by święta przeżyć maksymalnie świątecznie. Jednym z punktów obowiązkowych są świąteczne dekoracje domu. O czym trzeba pamiętać, dekorując dom na zewnątrz?

Co trzeba wliczyć w koszt takiej dekoracji?

Pięknie udekorowane domy, obok jakich przechodzimy w okresie świąt, robią wspaniałe wrażenie. Często podziwiamy osoby decydujące się na takie ozdoby. Jesteśmy pod wrażeniem, że chciało im się takie dekoracje przygotować. Zastanawiamy się też, czy aby za dużo nie płacą za prąd? No właśnie, aby nie być zszokowanym rachunkami za prąd, warto zakupić światła LED, może i nie są one najtańsze, jednak oszczędność za energię elektryczną potrafi być nawet dziesięć razy mniejsza, porównując do żarówek standardowych. Sama cena lampek nie jest najniższa, a przecież potrzebujemy ich całkiem sporo, by efekt był jak najlepszy. Dlatego dekorując dom światełkami, na pewno musimy nastawić się na niemały wydatek. Ciekawe informacje znajdziesz też pod linkiem http://www.budnet.pl/Lampki_swiateczne_na_dachu_jak_zamontowac_je_dobrze_i_bezpiecznie,Oswietlenie_w_ogrodzie,138173-czytaj.html.

pexels-photo-52907

Bezpieczeństwo to podstawa

Na pewno musimy pomyśleć o kwestiach bezpieczeństwa. Lampki znajdujące się na zewnątrz narażone są na wilgoć, kurz czy duże zakresy temperatur. Dlatego muszą być bardzo szczelne i dobrze zabezpieczone, by uniknąć spięcia. Dobrze, aby przewody posiadały podwójną izolację. Powie nam o tym znaczek podwójnego kwadratu na opakowaniu lampek. Nie można również kupować lampek, jakie szybko się nagrzewają. Szczególnie jeśli mamy zamiar owinąć je wokół łatwopalnych, drewnianych powierzchni albo drzewek, które mogą się zapalić na skutek wysokich temperatur. Światła LED pod tym kątem są bezpieczne, bo nie emitują dużo ciepła.

Wszystko zależy od naszej pomysłowości

Jeśli już zadbamy o kwestie bezpieczeństwa oraz zapanujemy nad budżetem tego przedsięwzięcia, to pozostaje nam popuścić wodze fantazji. Wybór oświetlenia jest naprawdę duży. Jeśli ktoś nie chce stracić wiele czasu, dekorując dom, to może zdecydować się na gotowe świecące ozdoby w kształcie gwiazdy czy choinki. Z kolei bardzo efektownie prezentuje się dom, którego kontury są oświetlone.

Można do tego użyć węża świetlnego albo sznura lampek, które przytwierdzimy do krawędzi dachu oraz krawędzi ścian, okien i drzwi. Niektórzy również dekorują rośliny w ogrodzie. Mając posadzone iglaki, możemy bardzo łatwo wyczarować świąteczne, kolorowe choinki przed domem. Tak naprawdę możliwości jest bardzo dużo, a efekt na pewno zrekompensuje nam czas i wysiłek włożony w pracę.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jakie mamy rodzaje stojaków do choinki?

Wydaje się, że wybór stojaka na choinkę to prosta sprawa i nie ma się nad czym zastanawiać, ale to tylko...

Zamknij